Tabt
Tips & Spilforslag
Ivan Ljubicic - Marin Cilic: 2
Spiltip af Martin P. Andersen
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 50-50%
- Betvalue
- 3112,5%
- Spilbar ned til odds
- 2,00
- Rigtig/forkert
Betting tip
Ivan Ljubicic, rank 23
Ivan Ljubicic tabte i sin sidste turnering til lucky-loser Stakhovsky i sin egen baghave i Zagreb. Et meget skuffende resultat for den erfarne kroat. Han virker et stykke fra den form som har kendetegnet ham de seneste år. Ljubicic har op til denne sæson truffet et valg, som indebærer færre turneringer men bedre kvalitet i de valgte turneringer. Dvs. der er større pres på at han skal performe.
Marin Cilic, rank 45
Cilic har haft en rigtig god start på sæsonen 2008, hvor han har gjort det godt på hard court og fået flotte sejre. Den unge kroat har gået uimponeret til sagen og vist at han er en man kan regne med i fremtiden. Han har en rigtig god 1. serv og er god til at få modstanderen til at bevæge sig, hvilket man så i AO, hvor han udstillede Gonzalez.
Match-up
En serveduel i vente her i 2. runde. Cilic servede ganske godt i går og tabte kun 6 bolde i egen serv, hvilket er ganske fremragende. Begge server fremragende, men Cilic har det spil som kan udstille Ljubicic' bevægelighed. Desuden spiller han med selvtillid og motivationen bør være hos den unge kroat.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar