Spiltip af Mike Larsen
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 42-0-58%
- Betvalue
- 1103,7%
- Spilbar ned til odds
- 1,72
- Rigtig/forkert
Betting tip
1 CAN 2 2 0 0 0 6p.
2 SUI 2 2 0 0 0 6p.
3 LAT 2 0 0 0 2 0p.
4 ITA 2 0 0 0 2 0p.
Italien:
Italien er oprykkere til A-gruppen, og de forventes at ryge lige så hurtigt ned igen. Man har forsvaret sig meget godt i de første par kampe, men mod Letland er man tvunget til at komme frem på isen, og det er ikke der, at man vinder kampene.
Defensiven er Italiens varemærke ved det VM, hvor man kun har indkasseret 8 mål i de 2 kampe, som man har spillet. Hele 97 skud har der været mod Italiens mål i de første 2 kampe. Letland vil sandsynligvis også komme med en masse skud imod målet.
Letland:
Letland har skuffet en smule i kampene indtil videre, hvor man senest tabte med hele 6-1 mod Canada. Mod Canada havde man dog et par gode chancer, og det er disse chancer, som man skal udnytte i en kamp mod Italien, hvis man skal videre.
Letland startede med en, til tider god, kamp mod Schweiz, hvor man dog endte med at tabe med 3-1 på et mål mod slutningen af kampen.
"Let's Beat The Bookies"
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar