18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Igor Andreev - Oliver Golding: 2

3,7524hPoker
Spiltip af Bech den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-2)
68-32%
Betvalue
3120%
Spilbar ned til odds
3,13
Rigtig/forkert
Læs 24hPoker-anmeldelse
Betting tip

Wimbledon 1 runde græs.

Dette er lidt af et autobet for mig da jeg synes kampen skriger af værdi.

Oddset på Golding er allerede på vej ned. Nok mest pga. hans flotte sejr over Monaco ved en træningsturnering i denne uge. Dog skal man ikke lægge alt for meget  i disse træningskampe, men for en ung gut som Golding giver sejren helt sikkert en ordentlig portion selvtillid. Golding er Englands nye store Wimbeldonhåb, og er et stort talent b. la. med en sejr ved Junior US Open sidste år. Golding spiller med en god serv, og tunge grundslag, hvilket gør ham farlig på græsset. Golding vil helt sikkert have publikum på sin side i morgen, og det bliver spændende om vi om et på år har en Golding Hill på Wimbledons anlæg:)

Andreev kender alle som har fulgt lidt med i tennis de seneste år. Russeren med den fantastiske forhånd. Der har dog været længere og længere mellem snapsene de seneste år for Andreev, og seneste måtte han trække sig ved French Open efter 1-1 i sæt imod Niemienen. Siden har Andreev ikke været på banen, og det er derfor tvivlsomt hvilken form han er i, og hvor meget græstræning han har fået.

Havde jeg været ude i går, kunne man have fået over odds 4 på Golding, men i dag må vi tage til takke med 3,75 hos ladbrokes, hvilket jeg finder spilbart. Specielt fordi ladbrokes er one ball bookie i tilfælde af at Andreev skulle trække sig igen.

Et lille faremoment i dette spil er at Golding skulle gå ned, hvis han pludselig kan se han er ved at vinde, for dem som er bange for det kunne et spil på Golding som vinder af 1 sæt være et alternativ. Men jeg tager den lige på.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.