Vundet
Tips & Spilforslag
Hercules - Cadiz: 1
Spiltip af Henrik Posborg
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 55-30-15%
- Betvalue
- 2107,8%
- Spilbar ned til odds
- 1,82
- Rigtig/forkert
Betting tip
På hjemmebane var holdet bundsolidt og meget kunne tyde på det samme bliver tilfældet i denne sæson.
3-2 sejren over Betis var en flot opvisning og her skal man huske på, at Betis er storfavorit til oprykning og har et spillerbudget der er mere en dobbelt så stort, som
de øvrige oprykningskandidater.
Hercules er forstærket på bredden, men har også tilført et par nyindkøb direkte til A-kæden. Rutine på midtbanen er tilført via Rufete, som måske nok er set bedre ( i Valencia dagene ), men dog stadig har en masse at byde ind med og Thiago Gomez har afløst Ruben Navarro i angrebet og det ligner indtil videre en stor success.
Cadiz ligner et hold, som kommer til at spille med i den nederste halvdel. De har godt nok høstet point i 2 af 3 kampe, men med 2 hjemmekampe mod overkommelig modstand, er 2 point af 9 mulige ikke godkendt.
Cadiz har tidligere voldt Hercules problemer og det tilsvarende opgør i sidste sæson sluttede uafgjort. Tabte point, som i sidste ende kostede Hercules dyrt. Jeg fornemmer, at Hercules er en tand skarpere i år og ikke mindst på hjemmebane.
Cadiz er i stærkeste opstilling, mens Hercules må se bort fra Rodri i forsvaret.
Oddset på hjemmeholdet er godkendt, jeg levner ikke Cadiz de store vinderchancer, men har i forhold til bookmakerne flyttet lidt procenter i retning af uafgort.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar