Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 47-53%
- Betvalue
- 2106%
- Spilbar ned til odds
- 1,89
- Rigtig/forkert
Dominik Landertinger fra Østrig har haft en fin sæson efter et par dårlige af slagsen. Han har en andenplads som bedste resultat denne sæson. Han blev nummer 4 på sprinten i Sochi, hvor han var 4 sekunder efter Lund. Landertinger starter i dag tidligt i løbet, som skal være en fordel. Dette gør at han nok vil kunne vinde denne duel, om han skyder lige op med Lund i skydningen. Det er især i den stående skydning, at Landertinger er stærkere end Lund.
Henrik L´Abee Lund fra Norge har fået sit gennembrud denne sæson. Han var med på det norske VM hold som vandt guld i stafet. I sidste uge i Sochi kom han i top 3 for første gang på sprinten. I dag starter han blandt de sidste i feltet. Dette er normalt ingen fordel at gå i en løjpe, hvor 80 andre tidligere har gået. Han kan være lidt svingende i den stående skydning, hvor denne duel godt kunne blive afgjort.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar