Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 60-40%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
Helena Ekholm fra Sverige starter ud 14 sekunder foran Neuner. Ekholm gik sit bedste løb denne sæson fredag med en tredjeplads. Hun havde pænt fart i langrend og under svære forhold nøjes hun med 1 strafrunde. Det er skydningen som normalt er Ekholms styrke.
Derfor er de 20 skud til hendes fordel. Hun er nok afhængig af at Neuner skal skyde forbi 1 gang mere end Ekholm i denne disciplin for at svenskeren kan vinde den.
Magdalena Neuner fra Tyskland var tidligere suveræn i langrend. Det er hun ikke i øjeblikket, dog er hun blevet bedre i skydningen. Hun klarede sig fredag igennem med 2 bom som sikrede hende fjerdepladsen. Tidligere havde hun vundet et løb som dette. Selvom hun er blevet mere stabil i skydning. Især i liggende gør hun det godt, så skal hun få problemer, så skal det nok være i stående hvor hun ikke er på samme niveau som Ekholm.
1,80 Unibet
1,78 Expekt
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar