18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

HAVU - Cloud9 (1. map): 1

1,85Danske Spil
Flashpoint 1
Spiltip af tfjendbo den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

HAVU vinder eget og første map

Chance (1-2)
60-40%
Betvalue
3111%
Spilbar ned til odds
1,67
Rigtig/forkert
19-15
Læs Danske Spil-anmeldelse
Betting tip

Spændende opgør i vente - eller interessant i hvert fald set med bettingbrillerne på (Astralis-NaVi er nok alligevel lidt mere spændende).

Skal lige nævnes her, at jeg er en smule usikker på om HAVU vælger map først, men det er jeg ret sikker på baseret på rangliste og generelt holdene. Kunne ikke forestille mig at C9 skulle picke først så, men hold evt. øje med vetoen fra 17.45 på eksempelvis bet365. De plejer at være ude i fin tid med hvilke maps der er blevet valgt. 

HAVU og Cloud9 møder hinanden i hvad der ligner et tæt opgør, både på papiret og mappool mæssigt. Nummer 28 og 29 på hltv ranglisten, så det bliver jo ikke tættere. Det interessante ved dette bet er at de har hver deres stærke maps, som vi formentligt også vil komme til at se. Dette bet går HAVUs vej, da jeg tænker de selv vælger Nuke, som deres map pick. Et map som HAVU elsker at spille og samtidig gør de det godt med 71% winrate. Sammenlignet med C9 har de kun spillet 2 kampe herpå de sidste 3 måneder. En sejr og et nederlag. Så det er altså ikke et map de spiller meget. HAVU har de seneste 3 måneder spiller Nuke 17 gange, så der er stor forskel. De vandt senest over Mad Lions, som er et rigtigt godt Nuke hold og HAVU har med den sejre 5 sejre på stribe på Nuke. 

Jeg tror derfor HAVU har overtaget her. Det eneste jeg er bekymret for er at de starter T og C9 med en god CT side kunne lukke dem helt ned. Og dertil selvfølgelig også om C9 vælger først, men det tror jeg ikke de kommer til.

Kunne ikke rigtig forestille mig at HAVU skulle vælge andre maps end Nuke.

Held og lykke! 

Velkomstbonus
Danske Spil
Omsætningskrav
0x
Min. Odds
0.00
Min. Bonus
0 kr
Anmeldelse
Se dagens tilbud
Regler og vilkår:  Vi henviser til Danske Spil hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Hvor mange guldmedaljer vinder Norge?
7 feb 09:00 4 kommentarer
Betvalue
4124%
1,91Danske Spil
Ekspert Sassuolo - Inter
8 feb 18:00
Betvalue
2106%
1,78Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.