18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Grigor Dimitrov - Marin Čilić: (AH: +2,0 Partier) 1

1,95TonyBet
Spiltip af Lars Baes den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Paris - indendørs - 2. runde

Jeg tror, Dimitrov står med udmærkede kort for at komme videre her mod Cilic, der har spillet meget tennis på det seneste. Cilic' form er ganske vist god, men bulgareren er også med pil op og kan spille op med de bedste på en god dag.
Chance (1-X-2) inklusiv handicap
45-15-40%
Betvalue
1102,8%
Spilbar ned til odds
1,89
Rigtig/forkert
Læs TonyBet-anmeldelse
Betting tip

Derfor skal du spille den

  • +2-linjen kan vise sig meget nyttig i tilfælde af en helt tæt kamp, som bestemt ikke er usandsynligt.
  • Dimitrov har været med pil op på det seneste. Han havde Nadal i tovene i Basel, men hans selvtillid er ikke i top pt.
  • Cilic vandt i Moskva og var i kvartfinalen i Basel, hvor det til sidst faldt helt sammen for ham mod Nadal. Måske han har spillet for meget på det seneste.
  • Dimitrovs topniveau matcher Cilic' ditto.
  • Dimitrov har fordel af allerede at have spillet én kamp på underlaget, hvor han slog Busta sikkert i to sæt.
  • Cilic har ingen særlige meritter her (6-6 i karrieren, mens Dimitrov er 6-3 inkl. kval.)

Det skal du holde øje med

  • Cilic kommer formentlig med mere selvtillid end Dimitrov, og det kan vise sig afgørende i sidste ende.
  • En tæt sejr i tre sæt til Cilic kan sagtens smadre +2-linjen.
  • Cilic har vundet deres eneste hidtidige opgør 75 75 (Brisbane 2014, hard court).
  • Dimitrov har været en skygge af sig selv i år med utallige nederlag til lavere rangerede spillere.
  • Cilic' serv og tempo fra baglinjen kan blive et problem for Dimitrov, hvis ikke han er 100% klar fra start.

Head to head, 1-0 til Cilic

Odds 1 hvis Dimitrov vinder præcis 2 partier færre end Cilic.

12-cv: Cilic er favorit, men jeg synes ikke, han er helt så stor favorit, som oddsene antyder. Dimitrov skal mindst have 40% i min bog. Lidt bekymrende er det dog, at oddset på Dimitrov er stigende.

Fremtidige tips

Ekspert Villarreal - F.C. København
10 dec 18:45
Betvalue
1103%
1,72Betano
Ekspert Bayer Leverkusen - Newcastle
10 dec 21:00
Betvalue
2106%
1,78Unibet
Ekspert Shelbourne - Crystal Palace
11 dec 21:00
Betvalue
2108%
1,80Unibet
Ekspert Genoa - Inter
14 dec 18:00
Betvalue
1103%
1,55Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.