Match center
Tabt
Spiltip af Lars Baes
den
8 kommentarer
1 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Hernandez med for præmiechecken
- Chance (1-2)
- 97-3%
- Betvalue
- 1102,8%
- Spilbar ned til odds
- 1,03
- Rigtig/forkert
Betting tip
Derfor skal du spille den
- Hernandez pensionerede sig selv i 2010 efter en masse rygproblemer. Han har kun spillet yderst sporadisk siden og benytter sig her af en protected ranking til at hente lidt præmiepenge.
- Hernandez er uanset en elendig hard court-spiller med karrierestats på 7-26.
- Soeda har vist god form i år med hard court-stats på 22-12.
- Hernandez er 2-8 de seneste fire år.
- Hernandez har spillet kval. til de tre øvrige grand slam-turneringer i år, og han har ikke været i nærheden af at vinde sæt.
- Soeda har i karrieren vundet 347 kampe (340 mere end Hernandez) på hard court og tabt 200. Det er klart hans foretrukne underlag.
- Hernandez har i perioden fra 2004-2009 spillet US Open fem gange og aldrig nået videre fra 1. runde.
Det skal du holde øje med
- Oddset er selvfølgelig utroligt lavt. Der skal en stor indsats til for at hente noget - eller den skal kombineres. Uanset hvad er gevinsten ikke stor, men det er stadig værdi i min bog.
- Hernandez var for fem år siden en udmærket grusspiller, der har slået gode spillere.
- Soeda kan være syg eller skadet, og vælger han alligevel at færdigspille kampen for 25% kraft, så har Hernandez måske en chance.
- Soeda har aldrig været forbi 1. runde i hovedturneringen - det er heller ikke her, han har de helt store meritter.
- Bolden er rund, og hvem ved... måske har Hernandez været i hard court-træningslejr de sidste mange måneder.
Head to head, 0-0
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar