Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Rejse fra vestkysten kan påvirke Giants
- Chance (1-2)
- 45-55%
- Betvalue
- 3113,3%
- Spilbar ned til odds
- 1,82
- Rigtig/forkert
- Giants spillede mandag og skal rejse fra vestkysten tilbage til New York.
- Giants slog 49ers, men det var meget grundet god field position *1
- Buccaneers scorede kun 6 point, men havde over 500 samlede yards mod Redskins*2
- Giants' forsvar kan få svært ved at dække TE OJ Howard op
- Bucs har en stærk front-4 på forsvaret, som kan give Giants O-line problemer
- Bucs flytter i snit bolden over 100 yards mere pr kamp end Giants*3
- Giants' offensive linje spillede forrygende mod 49ers
- Bucs' forsvar har set ret skidt ud hvis man kigger på antal yards tilladt over sæsonen
- Saquon Barkley og Odell Beckham bliver formentlig svære at stoppe for Bucs
- Bucs' forsvar har især været elendige mod kastet, og der har Giants mange våben
- Bucs' har en del skader på begge sider af bolden.
*1 Giants fik samlet næsten 100 yards mindre end 49ers i kampen i mandags.
*2 At få så mange yards man kun skrabe 6 point sammen er i den grad noget der kan løses for Bucs. Jeg synes markedet overreagerer lidt på denne enlige dårlige kamp på angrebet.
*3 Giants snitter 452 yards per kamp (1st) hvor Giants snitter 344 yards. Det vidner altså om at Bucs er noget bedre til at flytte bolden kontinuerligt.
Oddsudvikling og markedet:
Oddset er steget siden markedet åbnede omkring 1,95 for Bucs sejr. Dette skyldes formentlig Giants' sejr over 49ers.
Hele markedet holder værdi, men bedst er Mr Green, 888Sport og LeoVegas der har samme odds som Unibet. Derudover har Bwin 2,05.
Toneangivende licensløs bookie har odds 2,04.
Skader:
Giants har tvivl om LB Alec Ogletree og CB Curtis Riley til kampen.
Bucs har på forsvaret tvivl om DT Beau Allen, DE Vinny Curry, LB Lavonte David, S Justin Evans og DE Carl Nassib.
På angrebet er der tvivl om RT Demar Dotson, RB Peyton Barber, WR Chris Goodwin.
Jeg forventer ikke hverken Curry eller Lavonte David spiller, resten er svære at bedømme nu, men imorgen når holdende har trænet for sidste gang er der formentlig en bedre indikation på det.
De to klubber hjemmesider, Espn.com, Teamrankings.com, Pro-football-focus.com, Rotoworld.com, Footballoutsiders.com,
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar