Tabt
SnookerInvitational
Spiltip af Pætur Albinus
den
4 kommentarer
11 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Wilson med store breaks i Kina i sidste uge
Champion of Champions, 1/8-finale
- Chance
- 30%
- Betvalue
- 3112,5%
- Spilbar ned til odds
- 3,33
- Rigtig/forkert
Betting tip
- Oktober var en dårlig måned for Jones. Han vandt to ud af fem kampe, og tabte til amatøren Blackwell og senest 0-4 imod 18-årige Moody.
- Wilson var inde i et lille formdyk i september og oktober, men var fremragende igen i Kina i sidste uge, hvor han var i kvartfinalen efter sejr over fx verdens nummer fire, Selby.
- Jones har ikke lavet et century (break på 100+ points) i de sidste fire kampe. Wilson lavede fem bare i Kina i sidste uge (i fire kampe).
- Wilson er den bedre breakbuilder af de to, og da han ser ud til at være i klart bedre form i øjeblikket, skal han være favorit og have tildelt fine chancer for at lave de højeste breaks.
- Jones er ikke nem at spille imod. Han er udspekuleret og langsom, og det er ikke sikkert, at Wilson får så mange muligheder for at lave de helt store breaks.
- Wilson ser foreløbigt ud til at være tilbage i form, men han kan være ret svingende. Det så bestemt ikke godt ud i september og oktober, hvor han blot vandt to ud af syv kampe.
- Jones vandt VM-sølv tilbage i april, og han kan bedre end det, han præsterer i øjeblikket. På et eller andet tidspunkt må det begynde at køre for ham igen.
Oddsmarked
Unibet er eneste bookmaker med netop denne kombination.
Spillet
Dette til går ud på, at Wilson:
- Vinder kampen
- Laver det højeste break
- Laver flest centuries (breaks på 100+ points)
Info
Der spilles bedst ud af syv frames.
Kilder
Cuetracker, wst.tv
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar