Spiltip af StormFang
den
2 kommentarer
62 visninger
1
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
To hold som sjældent går over linjen, pt. 2.
eSport --> LOL --> MSI --> Kort 1 - Totaler --> Antal dragons --> Under 4.5.
- Chance (Over-Under)
- 50-50%
- Betvalue
- 2110%
- Spilbar ned til odds
- 2,00
- Rigtig/forkert
Betting tip
- Under LCS regular split, endte Evil Geniuses' kampe med et gennemsnit på 4,47 drager/map, hvoraf 11 ud af deres 19 (58%) kampe endte under linjen.
- Under LCS playoffs endte deres kampe med et snit på 4,17 drager/map, med 12 ud af 18 (67%) maps under linjen.
- Under LECs Regular Split, endte G2s kampe med et gennemsnit på 4,22 drager/map, med 9 ud af 18 (50%) af dem under linjen.
- Under LEC Playoffs, endte deres kampe med et gennemsnit på 3,38 drager/map, med 13 ud af 16 (81%) maps under linjen.
- Under MSI i 2021 endte det totale snit på 4,32 drager/map, med 51 ud af 81 (63%) under linjen. Det snit hed 4,18 under gruppespillet (med BO1s) hvor 30 ud af 43 kampe endte under linjen.
- G2 og EG er formentlig ikke så langt fra hinanden i skill niveau. Hvis ikke ét af holdene kommer rigtigt foran undervejs, kan kampen ende med at trække ud som åbner op for flere drager.
- De to hold mødes dagen før og det kan have en indflydelse på taktikken til denne kamp. De to hold er næsten sikre på at gå videre uanset hvad, men ingen af holdene har lyst til at tabe til hinanden. Der er en vis EU vs. NA ære på spil i de her kampe og det kan ende med mere taktiske og langsomme kampe.
- Når jeg skriver dette tip, har de to hold ikke mødt hinanden nogensinde, så der er ikke noget H2H data at trække på.
Oddsmarked
Kun Bet365 med værdi. Danske Spil er åbnet i 1,95, udenfor værdi.
.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar