18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Friedrich Pinter - Dmitri Iarochenko: 2

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-2)
40-60%
Betvalue
3114%
Spilbar ned til odds
1,67
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Skiskydning

12,5 km jagtstart for mænd i Hochfilzen.

Der skal skydes 20 gange og hver misser koster en strafrunde på ca. 22 sekunder.

Pinter starter 6 sekunder foran

Dmitri Iarochenko fra Rusland har fået det store gennembrud i denne sæson med to andenpladsen i Østersund. Det skyldes han fremragende skydning, og han har ramt 57 af 60 skud denne sæson, og med den sikkerhed i skydning får det lokale håb Pinter det svært.

Selvom vi så Pinter være hurtigere end Iarochenko i langrendsdelen i dag, så er det ikke det normale styrke forhold. Jeg tror vi vil se begge gå sammen ind til første skydning, hvor begge er stærkt skydende.
Iarochenko viste at han selv under pres i Østersund kunne skyde fejlfrit, og selvom Pinter også skyder godt, så virker Iarochenko i øjeblikket et lille tand stærkere i skydningen, og da forskellen i langrend nok bliver minimal, så burde Iarochenko være favorit i denne duel.

Flere tips

Bruger Tjekkiet - Danmark
31 mar 20:45 2 kommentarer
Betvalue
2107%
2,15Unibet
Ekspert Kosovo - Turkiye
31 mar 20:45
Betvalue
1102%
1,98Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Hvem bliver Nr. 1 + Nr. 2
24 may 17:00 3 kommentarer
Betvalue
3112%
3,40Danske Spil
Ekspert VM26 - Group forecast
11 jun 21:00 4 kommentarer
Betvalue
2108%
1,97Bet365
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.