Annulleret
Tips & Spilforslag
Frank Dancevic - Alejandro Falla: 2
Spiltip af Martin P. Andersen
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 35-65%
- Betvalue
- 3111,8%
- Spilbar ned til odds
- 1,54
- Rigtig/forkert
Betting tip
Frank Dancevic, rank 84
Dancevic havde en god hard court turnering i USA sidste år. Han har dog måtte spejde langt efter sejrene i 2008, hvor det kun er blevet til kval-sejre. Han har heller ikke spillet siden d. 22. januar, hvor han trak sig i kampen mod Go Soeda i Waikoloa Village. Han har senere trukket sig både i Memphis og senest Las Vegas uden at være i kamp.
Alejandro Falla, rank 79
Alejandro er en lidt uortodoks spiller. Han er en slider og får den ekstra bold over nettet, som kan få modstanderen til at fejle. Falla har fine resultater på hard court. Sæsonen har dog ikke budt på det store men han har i sine nederlag spillet op med både Isner og Young på amerikansk grund.
H2H
Falla fører 1-0 i h2h tilbage fra 2007 i Madrid Masters, hvor han vandt 2-1.
Match-up:
Hvis Dancevic ikke er 100% klar vil han få en hård kamp. Falla sender mange bolde tilbage og vil få Dancevic ud på de ekstra meter. Begge har en habil serv. Falla har dog den fordel at han er venstrehåndet, hvilket Dancevic ikke har særlig gode resultater imod.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar