Match center
Annulleret
Spiltip af deleted-user-11346
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Løchte og De Loore kan spille sig i finalen
- Chance (1-2)
- 50-50%
- Betvalue
- 3112,5%
- Spilbar ned til odds
- 2,00
- Rigtig/forkert
Betting tip
DERFOR SKAL DU SPILLE DEN
- Løchte og De Loore var ganske overbevisende i kvartfinalen, hvor de holdt et stabilt højt niveau gennem hele kampen.
- De har begge et højt topniveau, er stærke i returspillet og komplementerer hinanden godt.
- De Loore er ude af single og har kun double tilbage at spille for, og vinder de her, er de klare favoritter til titlen.
- Dancevic og Shamasdin var ude i en tæt kvartfinale og er i min bog ikke voldsomt meget bedre end Reese og Gonzalez.
- Jeg ser mindst kampen som 50-50, og trods hjemmebane til canadierne, vurderer jeg den dansk/belgiske duo som havende et højere topniveau.
DET SKAL DU HOLDE ØJE MED
- Dancevic og Shamasdin kommer også med enorm rutine og kender hinanden rigtig godt.
- Specielt Dancevic server godt, og det kan godt blive et stærk våben.
- Løchtes niveau kan svine enormt meget, hvilket er farligt, men han ligner dog en der har fokus på plads i denne uge.
- Shamasdin har også været med på højt niveau i mange år, og rammer de et højt niveau sammen, er de svære at slå.
- Det er ofte marginaler på det niveau i double, hvor no ad og match tiebreak kan komme til at spille en rolle.
Argumentpunkter i kursiv: argumenter jeg mener oddssætterne/markedet især overser/fejlvurderer.
MARKEDET
Bet365 ligger med 2,25, mens der kan hentes 2,23 ved Cashpoint, 2,2 ved Jetbull samt 2,15 ved Danske Spil. Betfair Sportsbook er helt nede i 2,00 og bwin i 1,95, som nok i virkeligheden er mere retvisende.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar