18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Første etape: George Hincapie

Spiltip af Pølsemanden den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance
2%
Betvalue
5134%
Spilbar ned til odds
50,00
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Hincapie har selv op til løbet udtalt at han gerne vil gå efter en etapesejr, dog med pyrænæerne som det mest oplagte sted. Men han har måske også chancen her?

High Road har selv sagt, at de opgiver at få Marc Cavendish med i en sprint tilsidst; dertil er etapen simpelthen for kuperet, og i særdeleshed afslutningen. Men Hincapie og Kirchen derimod, de er gode afsluttere (Hincapie er faktisk rigtig god, var tidligere en halvsprinter), og hvis der begynder at komme angreb osv. til sidst, er det ikke usandysnligt at han bliver en af hovedfigurene.

Og Hincapie har lige vist rigtig god form! På anden etape af Dauphine Libere viste han stort overblik og gode ben, da han frækt snød alle sprinterne og snuppede en etapesejr. Væsentlig grund til dette tip..

Odds 67 hos Sportingbet synes jeg er godkendt. Andre ligger på de 50.

Fremtidige tips

Ekspert Hvor mange guldmedaljer vinder Norge?
7 feb 09:00 4 kommentarer
Betvalue
4124%
1,91Danske Spil
Ekspert Sassuolo - Inter
8 feb 18:00
Betvalue
2106%
1,78Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.