Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Fiorentina-Genoa, En kamp der sandsynligvis først starter i 2.Halvleg
- Chance (Over-Under)
- 55-45%
- Betvalue
- 4123,8%
- Spilbar ned til odds
- 2,22
- Rigtig/forkert
- 0-0
OBS: Mark B. har allerede lagt et flot spil ud på sitet her (FT: X til 3.45 i kampen). Det odds er som forventet blevet slashet over hele linjen hos diverse bookmakere, men der er stadig værdi at finde på kampen. Fx ved et halvlegs spil.
Sagen er ligetil; Hvis Inter (som man må formode at de gør i jagten på deltagelse i CHL) formår at slå Empoli hjemme på Guiseppe Meazza i Milano, så vil både Fiorentina og Genoa undgå den ekstreme ydmygelse det vil være for de to klubber at skulle rykke ned i Serie B. Det vil være katastrofalt for begge hold der indtil for 6 uger siden ikke engang skulle kigge sig over skulderen og måske har tænkt overlevelsen i serie A var hjemme.
Nu er det alvor - og som vi ofte ser det i Italien vil holdene sandsynligvis ikke risikere noget før det er nødvendigt. Det vil selv hjemmeholdets fans kunne forstå. På søndag er overlevelse vigtigere end underholdende fodbold. De to hold bør starte langsomt ud og ''afvente' situationen i Inter-Empoli.. om ikke andet, så i hvertfald indtil pausen. Er Inter kommet foran, ja.. så kan man 'blive' enige om at trille kampen hjem. Er Empoli kommet på 0-1, så kan man begynde at satse.
Genoa er bedre end Empoli indbyrdes og Empoli skal således matche Genoa's pts resultat i Firenze.
Sat overfor det nuværende 2.40-2.45 odds der gives for FT i kampen, (og selv uden at skele til det odds) må de 2.75 hos BF Sportsbook - men også de 2.50 hos Bet365 på at stillingen er 0-0 ved HT være et endda virkelig flot value bet.
Om stillingen så er 0-0 må vi afvente og se, men jeg giver den gerne 45% .. og måske endda mere.
Følg af fri vilje;
Mvh Rasmus/Bettingspider
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar