18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Annulleret
Tips & Spilforslag

Fernando Gonzalez - J-M Del Potro: Over 23,5

Spiltip af Avint den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (Over-Under)
58-42%
Betvalue
058%
Spilbar ned til odds
1,72
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Del Potro er favorit i denne kamp blandt bookies, men er han nu så suveræn? Jeg tror han får kamp af stregen, af en Gonzalez som har ALT at spille for.

Spillet går på at vi spiller over 23,5 partier i hele kampen.


Fernando Gonzalez er en af de 5 spillere, som kæmper om en af de to sidste pladser i sæsonfinalen. Han har brug for et godt resultat her, for at kvalle sig, og det er jeg sikker på han vil gøre alt for.
Hans form har ikke været prangende, men han slog da med nød og næppe Isner ud i første runde 7-6, 7-5. Tæt kamp med mange partier. Jeg tror det har været vigtigt for ham, at få denne sejr, for at komme i gang igen - han holdte ca. en måneds pause, inden han deltog i Basel sidste uge, hvor han røg ud til selv samme Isner. Så noget tyder på, at han er på rette spor.
Gonzalez ligger desuden nr. 11 i verden og har en statistik på hard court på 21-11, ganske flot.


Juan Manuel Del Potro har bookies sat som klar favorit i denne kamp. Dette er lidt af en misser mener jeg, da han i hvert fald ikke skal have mere end 57-58 % chance. Han har været skadet i en længere periode, og gjorde comeback i går. Han var ude i en 3-sætter mod Marat Safin, hvor han bl.a. tabte 1. sæt. Han spillede ikke særlig godt, men det kan man vel næsten heller ikke forvente når man har været væk et stykke tid. Pga. denne manglende kampform, mener jeg at denne kamp burde være ganske lige, endda med mulighed for et overtag til Gonzalez, og jeg ser en god mulighed for en tre-sætter, eller i så fald to lange sæt - og ser derfor god værdi i over 23,5 partier.

Spil glad :)

/Avint

Fremtidige tips

Ekspert Hvor mange guldmedaljer vinder Norge?
7 feb 09:00 4 kommentarer
Betvalue
4124%
1,91Danske Spil
Ekspert Sassuolo - Inter
8 feb 18:00
Betvalue
2106%
1,78Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.