18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Faze - Fnatic: (AH: -2,5 1 map antal runder) 1

1,80Unibet
ESL Pro League Season 11 Europe
Spiltip af EaglesSB den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

ESL Pro League Season 11 Europe

Chance (1-X-2) inklusiv handicap
58-0-42%
Betvalue
1104,4%
Spilbar ned til odds
1,72
Rigtig/forkert
16-8
Læs Unibet-anmeldelse
Betting tip

Vi kører bare videre og videre på ESL guf, og det er herligt! 2 velspillende hold mod hinanden. En masse erfaring på serveren på samme tid, det bliver lækkert! Hvem trækker nitten på første map?

Obs: Mit spil går på Faze skal vinde første map med min 3 runder. Så mit analyse vil egentlig være fokusere mest på map 1 og ikke så meget hele kampen.

Lad os ligge ud med, at sige Coldzera og Niko de er brænd varme. Coldzera spiller cs som aldrig før. Nogen mente måske han var færdig osv osv, men han viser noget helt andet! Han ligger på en Raito på 1.32 og Niko på 1.41 i sidste kamp. og forrige kamp ligger vi faktisk på stats, der er nogenlunde de samme. Og hvis Rain kan ligge i bunden af scorekortet, så har man fat i noget rigtigt i Faze. Men deres Coach mener jo også de vil være et top3 hold igen snart. Og fortsætter de sådan her, så ser vi dem snart deroppe! 

Vi kommer til, at se Faze ban Vertigo, dette er et map de ikke spiller overhovedet. Og udover det tror jeg Fnatic kommer til, at ban Nuke, da Faze simpelthen er for stærke på det map. Så det giver muligheder for Faze. Vil de pick overpass? som vi så Fnatic blive revet over på eller kører de Inferno hvor de også så super stærke ud mod Forze? - Jeg forventer hvert fald, at se Overpass eller Inferno. Og her vil jeg se Faze som store favoritter. Vælger Faze at overraske mig og pick Mirage, som jeg ser Fnatic super stærke på, så jeg knap så sikker på mit spil. Men det kan jeg simpelthen ikke se. 

Med et Faze der spiller bedre end (næsten) aldrig før og på et map hvor de har det godt som team, så får Fnatic det svært. Med Niko der styre spillet md hård hånd. Men stadigvæk fraccer på liv og løs. Så er det bare endnu en magtfaktor. Det er ved, at være en 5mdr siden de sidste har mødt hinanden. Ændre dog ikke på map pool er som den er. 

Faze Coach Janko har udtalt, at han har forberedt sig som aldrig før og brugt tid som aldrig før på, at forberede hans team. Og venter selv de rammer top3 hurtigst muligt. Derudover udtalte Fnatic's Coach, at det faktisk ikke var tacs og spillet de havde fokuseret så meget på, siden sidste kamp. Men det var den mentale del. Så lad os se. Comeback mod NiP må trods alt havde givet noget til moralen og den mentale del :-)

Trods Fnatic måske er lidt svage på det pick Faze nu vil vælge, så er det stadigvæk en hold med erfaring og kvalitet. De ligger #5 i verdenen. Har man Jw og Krimz så kan alt se. Og med 4/5 vunde kampe, så er alt åbent. Jeg kan bare ikke se mange flere grunde til, at Fnatic har en chance på map 1. Da alt i min verden taler i mod dem. 

Er faze ikke på serveren, så har man jo set, så kan alle hold tabe. Dog har Faze ikke vist andet end kvalitet. Og bliver kun bedre og bedre.

Alt i alt, så ser jeg egentlig ikke oddset blive forandre super meget, men kunne forestille mig linjen kommer til, at hedde -3,5 eller lign. Da jeg mener -2,5 til 1.8 er pænt betalt. Trods alt "bare" 16-13 - På et map der klart vil favorisere Faze og ikke være Fnatic's kop te! 

Velkomstbonus
Unibet
Omsætningskrav
10x
Min. Odds
1.80
Min. Bonus
40 kr
Anmeldelse
100% bonus op til 1.000 kr.
Omsætningskrav: 10 x bonus til odds 1,80 eller højere inden for 60 dage efter aktivering af bonus. Eksempel: Indbetal og få 500 kr. i bonus og omsæt for 10 x 500 = 5.000 kr.
Yderligere vilkår

Kun nye spillere | Bonussen skal gennemspilles 10 x til min. odds 1,80 inden for 60 dage | Minimumindbetaling: 40 kr. | Maks. bonus: 1.000 kr. | Cash-out bidrager ikke | Væddemål skal være afgjort for at bidrage

Regler og vilkår:  Vi henviser til Unibet hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Viborg - FC Midtjylland
7 dec 14:00 3 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82Betano
Ekspert Cagliari - Roma
7 dec 15:00
Betvalue
2106%
1,72Betano
Ekspert Randers FC - AGF
7 dec 16:00
Betvalue
2107%
1,85Danske Spil
Ekspert Jacksonville Jaguars - Indianapolis Colts
7 dec 19:00 1 kommentar
Betvalue
2110%
1,88LeoVegas
Ekspert Minnesota Vikings - Washington Commanders
7 dec 19:00 2 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82LeoVegas
Ekspert Green Bay Packers - Chicago Bears
7 dec 22:25
Betvalue
3111%
3,60Bet365
Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.