18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Everton - Chelsea: 2

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-X-2)
14-23-63%
Betvalue
3110.3%
Spilbar ned til odds
1.59
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Forstår ganske enkelt ikke dette odds!! Stort overodds imo.

Chelsea. Ude: (8-0-0) (21-1) !!!!!!!!
De har været fænomonale, super dominerende og fantastisk på udebane. En fuldstændig vild målscorer på 21-1 siger vist det hele. Hjemme har det været meget svingende. Men maksimumpoint på fremmed græs ser man ikke hver dag. De har været meget skadesplagede på trods af en enorm trup på det seneste. Netop nu har de 4 spillere ude til mandagskampen: Essien, di Santo, Carvalho og Malouda (tvivlsom). De har haft spillere som Ballack ude, men er på det seneste blevet klar. Seneste kamp spillede de hjemme mod West Ham og spillede noget skuffende 1-1. Omvendt har de meget at bevise når de nu rejser til Liverpool for at møde Everton.

Everton. Hjemme: (1-3-4) (9-15)
Premier League´s dårligste hjemmehold. Deres seneste sejr hjemme var den 1/11. Man må sige de ikke har fået opfyldt ambitionerne i år. Til 18. runde mangler de: Andy van der Meyde, James Vaughan, Louis Saha, Yakubu, Nuno Valente og Lars Jacobsen. Jeg kan ikke sige meget om dem, udover jeg ikke har set dem ret meget på det sidste. Men de er virkeligt, virkeligt ramt på angriberpladserne. I de 17 spillede kampe i PL i år har David Moyes brugt dem således:
Yakubu; 14,
Vaughan; 10,
Anichebe; 11
Jose Baxter; 3.
Netop Jose Baxter, som kun er 17 år, får nok chancen i morgen på Goodison Park sammen med Victor Anichebe.

Konklusion
Ligaens bedste udehold mod ligaens dårligste hjemmehold.
Chelsea har fået en del spillere tilbage, men mangler desværre stadig Michael Essien, som betyder meget for dem. Lad os håbe at Anelka banker dem ind og Cech holder Everton fra at gøre det samme.

Held og lykke!

Flere tips

Ekspert Fenerbahce - Sturm Graz
5 aug 20:00
Betvalue
1105%
1.62Betano
Ekspert Debrecen - F.C. København
6 aug 19:00
Betvalue
1105%
1.82Campobet
Ekspert Ajax - Shelbourne
6 aug 20:00
Betvalue
2108%
2.05Betano
Ekspert Valur - FC Nordsjælland
6 aug 20:30
Betvalue
1103%
1.67Campobet
Ekspert AZ Alkmaar - ADO Den Haag
8 aug 21:00
Betvalue
1105%
1.70Betano
Ekspert Nedrykning Serie A
23 aug 18:30
Betvalue
3117%
1.95Betano
Ekspert Super Bowl LXI
10 sep 02:20 3 kommentarer
Betvalue
5140%
70.00Betsson
Ekspert Carolina Panthers sæson sejre
10 sep 02:20
Betvalue
1103%
1.75Unibet
Ekspert NFC South Division winner
10 sep 02:20
Betvalue
2106%
3.80Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.