18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Esbjerg - SønderjyskE: 2

Spiltip af Esben Billum den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Esbjerg mangler deres to normale første målmænd og møder et sultent SønderjyskE hold der ikke har scoret i to kampe og skal til at vise at der var en grund til at de blev udråbt som mesterskabsfavoritter før sæsonen startede.
Chance (1-X-2)
26-17-57%
Betvalue
2108,3%
Spilbar ned til odds
1,75
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Markus Korhonen eller mangel på samme er nøglen til dette spil, i sidste uge var han tvivlsom til det sidste men blev ikke klar og Esbjerg tabte til Herlev. I denne uge var en forventet klar men er overraskende blevet meldt ude her til morgen, og da holdets normale første målmand stadig er ude, er det op til de to talentfulde dansk målmand at forsøge at dæmme op for en flot opsatte mesterskabsfavoritter fra SønderjyskE der ikke har scoret i to kampe.

Det tror vi ikke Esbjerg defensiven og målmændene kan, og det selv om Esbjerg har fået flere backer klar end de havde i sidste uge, og tilmed giver debut til Wood som de har hentet efter at han blev kasseret i Herning.

Skaderne er som følger:

Esbjerg:
Fabrice Lhenry - Faldt under en vandretur i sommerferien og kom til skade med skulderen. Han er stadig i gang med genoptræningen.

Kristoffer Frederiksen - Diskosprolaps, tvivlsomt om han kommer til at spille igen

Mads Kjems - Skulder skade - forventes klar i slutningen af September

Lasse Holdgaard - Ude
Markus Korhonen - Ude

SønderjyskE:
Alle er klar

Hvis bet24 har cuttet er der følgende odds i skrivende stund:
Pinnacle 1,88
Betsafe 1,85

Med mere end 1 mål topper scandic med 2,55

opdateret. 30.09 17:40
Det forlyder at Fabrice Lhenry er på mål for Esbjerg i aften, syntes dog ikke det betyder det store for værdien, det var et slemt uheld han havde og det er første kamp siden uheldet, så han må være et stykke fra 100%.

Fremtidige tips

Ekspert Atalanta - Cremonese
9 feb 18:30
Betvalue
2108%
1,75Betano
Ekspert Vejle Boldklub - Fredericia
9 feb 19:00
Betvalue
2108%
1,98Betano
Ekspert AGF - OB
9 feb 21:00 4 kommentarer
Betvalue
2108%
1,70Danske Spil
Ekspert F.C. København - Viborg
11 feb 19:00
Betvalue
1105%
1,70Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.