18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Edvald Boasson Hagen - David Millar: 1

1,90Unibet
Spiltip af feltet.dk den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Prolog.

Det unge norske stortalent Edvald Boasson Hagen præsterer hele tiden på et højere og højere niveau. David Millar derimod er i sin karrieres efterår og har ikke vist noget specielt i en enkeltstart eller prolog i et stykke tid.
Chance (1-2)
58-42%
Betvalue
3110,2%
Spilbar ned til odds
1,72
Rigtig/forkert
Læs Unibet-anmeldelse
Betting tip

Edvald Boasson Hagen er en af cykelsportens største talenter og det unikke ved ham, er at han stort set kan det hele. Enkeltstarten og prologer er, sammen med spurten, det han er bedst til. det er sjældent han ikke er i top10 når der køres enkeltstart og han viser konstant sin store styrke. Han har senest kørt Tour Of Norway, hvor han vandt samlet og en enkelt etape, så formen er der bestemt.

I sidste års Critérium du Dauphiné, blev han nummer 19 på prologen,og selvom det ikke lyder imponerende, så tror vi stadig det ville være nok til at kunne slå David Millar, hvis han også havde deltaget.

35 - årige David Millar har i lang tid ikke præsteret på enkeltstarten og man kan se at alderen er ved at trykke. Man skal tilbage til sidste års Giro for at finde et rigtig godt resultat, hvor han vandt den afsluttende enkeltstart. Men her betyder erfaring og udholdenhed en del mere, end på den prolog de skal ud på i Critérium du Dauphiné.

I sidste års Tour De France mødte de hinanden på en enkeltstart, hvor Edvald Boasson Hagen var mere end et minut hurtigere, end aldrende David Millar, og det vurderer vi til at være et fint billede af styrkeforskellen, selvom nordmanden var i ekstrem god form.

På en prolog er forskellen mellem de to ryttere mindre end hvis de skulle ud på en lang enkeltstart. Alligevel mener vi at et spil på Edvald Boasson Hagen til odds 1,9 er meget godt betalt, mod en aldrende David Millar, der ikke har præsteret på højt niveau længe.

Velkomstbonus
Unibet
Omsætningskrav
10x
Min. Odds
1.80
Min. Bonus
40 kr
Anmeldelse
100% bonus op til 1.000 kr.
Omsætningskrav: 10 x bonus til odds 1,80 eller højere inden for 60 dage efter aktivering af bonus. Eksempel: Indbetal og få 500 kr. i bonus og omsæt for 10 x 500 = 5.000 kr.
Yderligere vilkår

Kun nye spillere | Bonussen skal gennemspilles 10 x til min. odds 1,80 inden for 60 dage | Minimumindbetaling: 40 kr. | Maks. bonus: 1.000 kr. | Cash-out bidrager ikke | Væddemål skal være afgjort for at bidrage

Regler og vilkår:  Vi henviser til Unibet hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Pescara-Frosinone
14 dec 17:15
Betvalue
1105%
1,55Betano
Ekspert Brentford - Leeds
14 dec 17:30
Betvalue
2106%
1,83Bet365
Ekspert Genoa - Inter
14 dec 18:00
Betvalue
1103%
1,55Betano
Ekspert Dallas Cowboys - Minnesota Vikings
15 dec 02:20
Betvalue
2106%
1,91Bet365
Ekspert Manchester United - Bournemouth
15 dec 21:00
Betvalue
2106%
1,90Betano
Ekspert Kongens nytårstale
31 dec 18:00 1 kommentar
Betvalue
4125%
5,00Unibet
Ekspert Kongens nytårstale
31 dec 18:00 1 kommentar
Betvalue
5250%
5,00Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.