Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (Over-Under)
- 55-45%
- Betvalue
- 2110%
- Spilbar ned til odds
- 1,82
- Rigtig/forkert
Ferrer fører den indbyrdes statestik 4-3, men Roddick vandt deres seneste møde, der dog er tilbage i 2009 på HC.
Jeg var tæt på at anbefale et spil på Roddick, men finder dette spil bedre. Ferrer er den bedste spiller pt, men Roddick har en fantastisk serv, og jeg kan sagtens se Roddick tage mindst et sæt i en TB - han er utrolig svær at bryde. Ferrer har slået Blake klart, hvilket overraskede mig. Han slog Florian Mayer 3-0, samt Andreev i første runde, hvor han dog måtte afgive sæt. Gode resultater, men Roddick er en klart stærkere modstander.
Roddick slog i sidste kamp Benneteau 3-0, hvilket var flot, da franskmanden er i strålende form. Roddick er en fighter (ligesome Ferrer, der er grinderen over alle grindere) og fysisk er han i god form. Det er sjældent han afgiver et sæt stort, og han skal mere eller mindre bare tage et enkelt sæt her for at spillet går hjem.
Gl
T
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar