Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 60-40%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
1,76 Bet365
1,75 Partybets
1,75 Unibet
1,72 Nordicbet
Darya Domracheva fra Hviderusland havde den klart bedste langrendstid i stafetten i onsdags. Hun vil nok kunne vinde over Neuner, selvom hun skulle skyde 1 gang mere forbi end tyskeren. Det er især stående skydning som har gået godt denne sæson for Domracheva, som ligger helt oppe på 90% der. Hun har forsat sin første sejr til gode i sprint denne sæson. Chancen for den kommer i dag er bestemt til stede. Holder hun sig på 1 strafrunde i dag, så skal hun blive svær at slå for de øvrige.
Magdalena Neuner fra Tyskland, som er i gang med hendes sidste sæson. Har ikke den hurtighed som tidligere, hvor hun var den klart hurtigste. Hendes skydning har gået rimeligt denne sæson, om man lige trækker stafetten fra i onsdags, hvor hun fik 4 strafrunder i stående. Neuner er klart bedre i liggende, hvor det er sjældent hun bommer. I stående er hun mere usikker og de 4 strafrunder kan måske sidde i baghovedet i dag.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar