18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Danmark - Frankrig: 1 (0-3,5)

Spiltip af Ole Kusk den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-X-2) inklusiv handicap
70-0-30%
Betvalue
3115,5%
Spilbar ned til odds
1,43
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Danmark-Frankrig

Danmark vandt en vigtig sejr igår over Østrig. Med en sejr i dagens kamp kan Danmark være godt på vej i semifinalen, det eneste der ikke må ske er, at Rumænien vinder over Ungarn,
Det var en fortjent sejr, efter en svag start spillede Danmark sig op og Mette Sjøberg spillede flot med Danmarks første 4 scoringer. Desværre for scoerde hun så ikke før til sidst i kampen igen. Rikke Hørlykke havde sin bedste kamp og var med 6 mål Danmarks topscorer. Desuden havde hun et hav af afleveringer til frie medspillere. Hvis hun fortsætter sådan bliver Danmark svære at slå. Højresiden viste desværre igen mangler og det gjorde fløjene ligeså.
Dagens kamp mod Frankrig skal vindes, både Danmarks A og B hold slog Frankrig før EM ved E-boks cup og havde ikke der de store problemer med de franske spillere.
Det ser endda ud til at de franske spillere er gået et niveau ned siden da. De havde ikke en chance i gårdagens kamp mod Rumænien.
Det er som sagt før kun Lejeune der holder internationalt niveau hos franskmændene, men det er ikke nok, da deres spil ikke hænger sammen. De smider for mange bolde væk og det går for langsomt. De vil få det rigtigt svært mod et godt dansk forsvar.
Danmark har heller ikke spillet op til deres bedste endnu, men er på vej den rigtige vej. Den sidste del der mangler er fløjene, der i går så specielt elendige ud, Mikkelsen(0 /1), Danielsen(2/4), Touray(2/4), det er simpelthen ikke nok af et hold som Danmark der gerne skulle leve af fløjene i både kontraen og også i det etablerede angrebsspil. Men så har vi heldigvis en dygtig venstreback i Mette Sjøberg, der dog gik noget død i går. Hun er utrolig vigtig for det danske hold og man så hvor meget plads der blev til højresiden, da Østrig var nødt til at sætte 2 mand på hende.
Danmark vinder i aften og skulle gerne vinde med en 4-5 mål, da Frankrig ikke har noget at gøre i denne mellemrunde og allerede er på vej hjemad.
Oddset på den rene sejr er alt for lille, så handicapspil skal forsøges.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.