Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 60%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
ATP - SINGLER: Gstaad (Schweiz), grus
Banerne i Gstaad er rimelig hurtige, hvilket taler for en sejr til Daniel Brands som har en uhyggelig serv som gør det svært for Chiudinelli at breake Daniel Brands. Daniel Brands er i forvejen en rigtig god tennisspiller hvorfor jeg sagtens kan se ham smadre Chiudinelli klart i dag.
Marco Chiudinelli er jeg ikke meget for. Jeg synes ikke han er en særlig god tennisspiller. Han er meget defensiv og spiller fra baglinjen og ser hardcourt som sit bedste underlag. Ingen tvivl om, at han får det svært i denne kamp, især imod Brands som godt kan lide at gå op til nettet, og det kommer til at gøre ondt på Chiudinelli.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar