18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Catania - Milan: 2

Spiltip af Npersen den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-X-2)
18-30-52%
Betvalue
2106,6%
Spilbar ned til odds
1,92
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Milan kom rigtig skidt igang i serie A og lå og rodet rundt under midten hvor de bestemt ikke høre hjemme.
De har fået vendt skuden og har ikke tabt en kamp i de seneste 7 og har dermed kravlet stille og roligt op ad igen og lægger pt på en delt fjerde plads med 41 point efter 24 kampe.
Milan har gjort det ganske godt på udebane og står med 7 sejre efter 12 udekampe 7-2-3 22/9.
Milan og Catania har mødtes 3 gange i år 2 af dem i den italienske cup hvor de 2 kampe endte
Milan - Catania 1-2
Catania - Milan 1-1
og dermed røg Milan ud af cuppen, heller ikke i ligaen kunne milan vinde da de igen på hjemmebane spillede 1-1 så Milan har haft det svært imod Catania, men dermed sagt sys jeg også vi skal tænke på at efter den dårlige start Milan fik på sæsonen privoterede man ikke cupkampene så højt, da de hellere vil fokusere på at forbedre deres placering i ligaen.
Idag mødes de så igen og denne gang er det Catania der har fordel af hjemmebane hvor de spiller meget svingende med 5 sejre i 11 kampe 5-3-3 11/7 og dermed lægger de under midten på en delt femtene plads med 23 point efter 24 kampe.
Catania står med 4 nederlag i træk hvor godtnok de 3 af dem er på udebane.
Ser vi liga sammenhæng har Catania ikke vundet en kamp i deres seneste 8 kampe hvor 7 af dem er tabt og en uafgjort, så vi må sige at Catania ikke har spillet særlig godt på det seneste og jeg tror de taber kampen i aften til et Milan hold der er begyndt at lugte topppen igen.

Mit bud på en opstilling:

Catania:
Spinesi, Martinez,
Mascara,Edduesi ,Biagianti, Baiocco,
Sabato, Stovini,Terlizzi,Alvarez,
Polito.


Milan:
Pato,Gilardino,
Kaka,
Pirlo,Ambrosini,Gattuso,
Jankulovski,Kaladze, Bonera,Oddo,
Zeljko.
Skadet:Ronaldo


Fremtidige tips

Ekspert Hvor mange guldmedaljer vinder Norge?
7 feb 09:00 4 kommentarer
Betvalue
4124%
1,91Danske Spil
Ekspert Sassuolo - Inter
8 feb 18:00
Betvalue
2106%
1,78Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.