Vundet
Tips & Spilforslag
Carlos Sastre - Mauricio Soler: Draw no bet: 2
Spiltip af Esben Billum
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 58-1-41%
- Betvalue
- 2106,4%
- Spilbar ned til odds
- 2,41
- Rigtig/forkert
Betting tip
Men spændende bliver det.
Flere ryttere skal først for alvor toppe senere i år til Tour de France, og dagens første spil går mod en af dem.
Carlos Sastre har selvfølgelig som sit hoved mål at forsvare sejren i Touren, så selv om han satser på en podium placering i giroen tror jeg stadig han er et stykke fra at være 100 %, så det er nok først senere i løbet vi for alvor får ham at se.
Modsat er det med Mauricio Soler han har et stort mål i år og det er Giroen, det skyldes bl.a. at hans hold Barloworld ikke kommer med i Tour de France i år, da de havde et doping tilfælde under sidste års løb.
Soler har været styrtet to gange på de første etaper men han skulle være oki, og formmæssigt tror jeg han er længere fremme end Sastre, og når oddset er så tilpas højt syntes jeg den er et skud værd.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar