Vundet
Tips & Spilforslag
Cadel Evans - Carlos Sastre: 2
Spiltip af kaptajnen22
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 49-1-50%
- Betvalue
- 1105%
- Spilbar ned til odds
- 2,00
- Rigtig/forkert
Betting tip
I morgen skal rytterne ud på en etape som slutter med en stigning og det er i morgen, at de første tegn på det endelige klassemenet vil vise sig. Carlos skal ud og hente tid, på eksempelvis Evans, idet der resterer en 40 km flad tidskørsel.
Det er 2 ryttere som jeg sidestiller 100%, men historisk set, plejer Carlos at være bedre i sidste uge og derfor har jeg også ham som svag favorit i den her match-up.
Det har dog trukket lidt ned på cv´et at Sastre kørte en flot Giro tidligere på året, med 2 flotte etapesejre i bjergene. Det er usikkert hvor mange kræfter det har kostet ham.
Men alligevel lander jeg på 50% for at Sastre kommer i mål før Evans i morgen.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar