Vundet
Tips & Spilforslag
Baden Cooke - Jaan Kirsipuu: 1
Spiltip af Thomas Foged Thomsen
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 70-30%
- Betvalue
- 3112%
- Spilbar ned til odds
- 1,43
- Rigtig/forkert
Betting tip
Baden Cooke er temmeligt svingende i sine præstationer for tiden, for nu at sige det mildt. Manden, der vandt den grønne trøje i 2003, har i år lagt ud med en 9. og 24. plads på 1. og 2. etape. Cooke er sammen med Bernhard Eisel fdjuex´s topkort i spurterne, og det virker til, at de har frie hænder til at køre deres chance. Cooke kan sagtens køre i top 10 igen, hvis det altså passer ind i australierens planer!
Jaan Kirsipuus dage i fronten af feltet er ved at være talte. Han er nu sidstemand - eller "lead-out man" for Thor Hushovd, og derfor er det kun blevet til placeringer som nummer 23 og 35 på de to første sprinteretaper. Den statistik ser der ikke ud til at skulle ændres meget på, da man må forvente, at det også gælder Hushovds chancer onsdag.
Jeg har Cooke som temmelig stor favorit her, og de eneste grunde til, at bettet ikke skulle gå hjem, mener jeg må høre ind under styrt eller hvis et langt udbrud køre hjem, og der ikke bliver spurtet om placeringerne fra Cookes side. 1,60 er spilbart.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar