Spiltip af BankShot
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Nye trupper der har set rustne ud i offensiven
- Chance (Over-Under)
- 42-58%
- Betvalue
- 2107,3%
- Spilbar ned til odds
- 1,72
- Rigtig/forkert
Betting tip
DERFOR SKAL DU SPILLE DEN:
- Efes' nye trup og nye træner har ikke set ud til at være på samme bølgelængde endnu, og de virker til at være langt fra det tænkte potentiale.
- Jeg synes ikke at Efes' spillersammensætning hænger helt sammen.
- De mangler en skarp PG der kan sætte sine medspillere op, og der mangler også skytter der kan åbne gulvet op for penetrationer til kurven.
- I går startede Efes med en meget defensiv-minded startfemmer og de kom aldrig ind i en offensiv rytme.
- Darussafaka undervurdes stadig en smule, men de har med en stærk økonomi i ryggen fået samlet et stærkt hold.
- De har den fordel at de var et af de første tyrkiske hold der startede sæsonen tidligt, mens flere Efes-spillere var til VM.
- Darussafaka har et stort offensivt potentiale, men de har vist solidt forsvar og spiller ikke i et særlig højt tempo.
DET SKAL DU HOLDE ØJE MED:
- Efes fik meget overraskende prygl i går, så de kunne være ekstra tændt på at komme på sporet i dag.
- Nenad Krstic, som vil gavne Efes' offensiv betydeligt, har ikke spillet særlig meget til hverken VM for Serbien eller med Efes i deres opstartsperiode.
- Han var heller ikke med i går, men hvis han skulle være klar i dag, så kunne det have en lille indflydelse på totalen.
- Hvis kampen bliver tæt og der rammes mange 3-pts skud.
Trupnyt
Umiddelbart har Darussafak ingen skader.
Efes mangler den tyrkiske landsholdsspiller og skarpskytte, Cenk Akyol, og højst sandsynligt Nenad Krstic
Chancevurdering
Asian handicap: Darussafaka (+6,5) 54%
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar