18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Alternate Attax - Honoris: (AH: -1,5 Maps) 1

2,50Bet365
LOOT.BET Season 7
Spiltip af EaglesSB den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

LOOT.BET Season 7

Et utroligt spændende opgør med et tysk mandskab mod et polsk mandskab! En masse talenter blandet med veteraner med en masse års erfaring på Cs-scenen.
Chance (1-X-2) inklusiv handicap
43-0-57%
Betvalue
2107,5%
Spilbar ned til odds
2,33
Rigtig/forkert
2-0
Læs Bet365-anmeldelse
Betting tip
Det taler for
  • Vi rammer kun maps, hvor AA vil være forhåndfavorit. Når det så er sagt, så kan Honoris havde praccet en del på maps, som man intet ved om.
  • AA har et super godt sammenspillet hold. De har spillet længe sammen. Derudover har de 5 mand der kan ramme +20 kills
  • Honoris er et nyt sammensat team, med 2 spillere der aldrig har spillet cs på dette niveau. Der skal være ting, som ikke er på plads endnu. Taz & Neo var færdige med cs, men har valgt, at give det et skud mere. Synes personligt de ser trætte ud.
  • AA er 8-2 i sejre/nederlag for Juni måned. De spiller bedre & bedre for hver kamp der kommer.
  • Stfn & Kressy kan vinde maps på egen hånd. De er med længder de 2 bedste spillere på serveren.
Hold øje med
  • AA har haft tendenser til, at smide map her og der. De har endnu maps hvor de ikke er super sikre.
  • Vertigo kunne sagtens blive et map, vi kommer til, at se. Der har Honoris vist god form. AA vil være favorit, men Honoris kan byde dem op til dans
  • Honoris har et homogen hold, med en masse erfaring samt råt talent. Det en god kombination de har fået samlet.
  • Honoris har faktisk spillet en god omgang cs i deres seneste 5 kampe.
Oddsmarked

Bet365 ligger højest på markedet. Dog kan højere odds findes på ikke licenseret sider.

Map pool/spillestil:

Hvad angår vetoen, så forventer jeg Nuke & Overpass, vil blive bannet. Jeg forventer Honoris vil gå Vertigo vejen, også selvom, det et map som AA spiller flot. Det er trods alt det map, hvor Honoris har set fine ud på. Hvilket map AA vil gå på er svær, at spå om. Det er ikke noget jeg gider, at lege klog på. Mit forsigtige bud vil alligevel være Inferno. Det et map de har set skarpe ud på. Senest mod Movistar Riders. Men det kunne lige så godt blive Mirage/Dust2. Tager jeg mand for mand og hvad der medfølger, så mener jeg AA er forhåndfavoritter som sagt. Det svære ved nye teams, er man ikke ved, hvor meget de har praccet og hvor de helt står. Har Taz kunne nå, at få en masse tacs gennemspillet? det tvivler jeg nu meget på. Så længe har de slet ikke været sammen som hold. Igen, så er Taz bare mr IGL gennem tiden. Hans ingame lederskab er bare ikke fulgt med tiden, synes han har været faldet af på den de seneste 4 teams han har været på. Han mangler en masse nytænkning, når det så er nævnt. Så kan man ikke løbe fra hvad han har præsteret som spiller. So far har det jo også set godt ud for Honoris på visse maps. 

Når man ser AA spille deres maps, så det tydeligt, at se de har en masse timer sammen som hold. Der er ikke super mange misforståelser og de solide tacs ligger godt til holdet. Som hold har de trods alt kun ligget #38 på verdensranglisten som det bedste. Mener nu godt de kunne have holdet til, at snige sig ind omkring top30. Men skal de højere op, så skal der ufskiftes 1-2 spillere ind med mere ingame skill.

Trods AA er afhængig af Stfn & Kressy som lige nu leverer en rating på 1.13 & 1.22. Så er det bare hele serveren's bedste spillere for tiden. De har været bundsolide over lang tid og leverer altid højt niveau. På den anden side har vi en Reiko & Stomp som sagtens kan vælte serveren. De ligger på 1.08 & 1.07. De har i deres sidste 5 kampe leveret meget flot cs. Den gamle ræv i Neo stikker også næsen frem en gang imellem. Han ligger på 0.97 lige nu. Dog skal det siges, at hvis han finder spillet og har en god dag. Så er +20 en ting han sagtens endnu kan levere. Desværre er hans tid på scenen også bare slut. Det har den været længe, desværre valgte han ikke at stoppe på toppen. 

AA har 4 spillere på holdet der kan afgøre runderne på egen hånd, de kan alle ramme højt niveau. Honoris er endnu utrænet som hold, de har for lidt kampe og træning som hold. Men vælger en en 2-3 spillere at vise niveau, så kan de SAGTENS vise AA hvordan man spiller cs og er bestemt ikke uden chancer.

Skal Honoris tage et map, så er det Vertigo eller Mirage jeg ser de største chancer på. Vertigo er bare et map AA vinder 75% på og deres spil ligger super flot til mappet. 

God kamp.

Kilder

www.hltv.org

www.oddsportal.com

Deres respektive twitter kontoer + evt hjemmesider.

Velkomstbonus
Bet365
Omsætningskrav
1x
Min. Odds
1.20
Min. Bonus
50 kr
Anmeldelse
100 % velkomstbonus op til 1.000 DDK
Omsætningskrav: Væddemålskreditter fra 50 kr, op til 1.000 kr. Min. odds og væddemålsundtagelser gælder. Gevinster er eksklusive indsats for væddemålskreditter.
Bonuskode: Benyt bonuskoden BETX1000 når du opretter en konto hos Bet365 for at opnå den bedste bonus Yderligere vilkår

Kun tilgængeligt for nye kunder.

Regler og vilkår:  Vi henviser til Bet365 hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.