Spiltip af filihankatten
den
16 visninger
1
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Astakhova vil normalt være 1 klasse bedre
itf kvinder - Serbien - grus
- Chance (1-2)
- 40-60%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
- 2-1
Betting tip
- Astakhova er 1 klasse bedre normalt og har kørt en god uge.
- Granwehr har brugt langt flere kræfter i hendes kampe.
- Astakhova har det med at være stærk i returfasen, hvilket ikke tegner godt for den unge schweizer.
- Astakhova har blot spillet 8 kampe på 2 år.
- Granwehr kommer fra tabt finale i sidste uge, ikke desto mindre tyder det på god form, at stå i finalen igen.
- Der er noget tempo i Granwehr man kan slå sig på. Hun er en momentumspiller, og trykker på speederen i de gode perioder.
Oddsmarked
Bet365 og Vbet 1,80. Kan bedst lide match complet - just in case.
Det kan godt være at man ikke ved hvad man skal forvente, når man spiller sin første turnering i lang tid som Astakhova. Det har bare gradvist set bedre og bedre ud som ugen er gået, og sol, stjerner og måner fortæller at hun vinder, medmindre kroppen gør underlige ting imod hende.
God kamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar