Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 45-55%
- Betvalue
- 2105,8%
- Spilbar ned til odds
- 2,22
- Rigtig/forkert
Miami, hardcourt udendørs, 1. runde
Ingen tvivl om at det er fair at Muller er favorit her. Han har gjort det udmærket, mens Bogomolov ikke helt har fundet formen fra sidste sæson (endnu). At Bogomolov har 0-4 i h2h mod Muller lægger jeg ikke så meget i. Den eneste af de kampe jeg synes man kan bruge til en smule er opgøret i Atlanta sidste år.
Bogomolov er bosiddende i Florida og er helt sikkert opsat på at gøre en god figur i årets turnering. Det var her han for alvor begyndte at røre på sig sidste år, da han sendte Murray ud og nåede 3. runde efter at have været gennem kvalifikationen. Gode minder kan sagtens betyde noget for hvor godt Bogomolov finder sig tilpas, og det er i hvertfald ingen ulempe at kampen spilles i Bogomolovs baghave.
Muller har egentlig spillet solidt, men har en skidt statistik i Miami. Han har 0-6 og har ikke spillet de seneste to år. I 2009 tabte han til Querrey i 1. runde og de foregående år tabte han i 1. runde af kvalifikationen. Der er dog sket lidt siden, men det er ganske givet to meget forskellige følelser de to har ift. turneringen.
Jeg har sat CV til 55-45 i Mullers favør. Hans serv bliver som altid nøglen, men kan Bogomolov pille den, så har han bestemt mulighederne. Men det kræver han holder et højt niveau fra baglinjen, hvor jeg mener russeren er bedst. Selv med 45% til Bogomolov er der udmærket værdi i at russeren fortsætter sine positive takter i Miami.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar