Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 70%
- Betvalue
- 1101,5%
- Spilbar ned til odds
- 1,43
- Rigtig/forkert
En stille og rolig begyndelse på en dag, hvor der senere venter en stor kamp mellem England og Rusland. Albanien og Schweiz mødes i Lens.
Albanien kommer til EM-slutrunden med en sejr over Qatar og et nederlag til Ukraine, hvilket man må sige er ok - det var trodsalt venskabskampe, og Ukraine er et bedre hold. De formåede at få 1-1 til pause mod ukrainerne. Schweiz kommer med et 2-1 nederlag til Belgien, og en 2-1 sejr mod Moldova. En sejr mod Moldova var ikke noget stort, for den skull de også vinde, når man tænker på styrkeforholdet. Dog spillede de ikke specielt prængende, og de lukked Moldova tilbage i kampen efter at have været foran 1-0.
Albanien er gjort til gruppens svageste led af mange eksperter og bookmakere. De kommer til slutrunden med den italienske landstræner Giovanni De Biasi, som har arbejdet på holdet i flere år efterhånden. Der er kommet en god defensiv organisation på det albanske hold, som jeg også tror vi kommer til at se mod Schweiz. Schweiz har manglet lidt i de seneste par kampe, og jeg tror ikke de kommer buldrende fra start mod Albanien, hvor der i øvrigt er mange som oprindeligt kommer fra, fra det Schweiziske landshold.
Begge hold vil starte fint til denne slutrunde, og jeg ser derfor god værdi i at Albanien ikke er bagud til pause, da de sikkert vil holde en fin defensiv struktur.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar