Match center
Tabt
Spiltip af Mr.Profit
den
4 kommentarer
3 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 58-42%
- Betvalue
- 1102,1%
- Spilbar ned til odds
- 1,72
- Rigtig/forkert
Betting tip
Igor Sijsling er kommet ind som lucky loser efter sin elendige indsats imod De Schepper. Ungur har kvalet sig flot ind med sejre over Smzycek, Fucsovic og Tiafoe. Sijsling svinger utrolig meget men har et højt topniveau. Ungur er fyldt med selvtillid og det burde give ham en fordel.
DET TALER FOR UNGUR:
- Sijsling ramte bunden i kval kampen imod De Schepper og var virkelig ringe. De Schepper er ikke en ørn på grus, vel og mærke.
- Ungur har kvalet sig flot ind med sejre over Smyczek, Fucsovic og Tiafoe og har vist højt niveau og er selvtillidsfuldt.
- Han har vist et flot niveau på grus i år med sejre over Maximo Gonzales og tre sæt imod Dimitrov. Han er 7-5 på grus, men nederlag kommer til gode spillere.
DET TALER IMOD:
- Sijsling kunne vide at han var lucky loser inden kampen imod De Schepper, det kan forklare hans elendige præstation.
- Sijsling har et højt topniveau og rammer han formen kan han være farlig at møde.
- Ungur har været ude i et par timer mere end Sijsling, og kan have tunge ben efter tre gode sejre, men hårdt tilkæmpet. Sijsling brugte ikke mange kræfter imod Zemlja som var slået på 56 minutter og nederlaget til De Schepper var også hurtigt overstået.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar