Tabt
Tips & Spilforslag
Aberdeen - St. Mirren: Under 2,0
Spiltip af Mikkel Pedersen
den
9 kommentarer
1 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (over-præcis-under)
- 67-0-33%
- Betvalue
- 2107,3%
- Spilbar ned til odds
- 3,03
- Rigtig/forkert
Betting tip
Efter 12 kampe har man hentet 14 point hvilket rækker til en øjeblikkelig 8. plads. Holdet har haft store offensive problemer. Der er ikke blevet skabt nok chancer, ligesom effektiviteten af de chancer der nu engang er blevet skabt, har været skidt.
På eget græs har holdet scoret 4 gange i 6 kampe, og kun en gang i de tolv første SPL kampe har Aberdeen scoret mere end et mål i en kamp. (3-2 nederlag mod Celtic)
Aberdeen/Trupnyt
Jamie Smith (midtbane-fast/langtidsskadet), Stuart Duff (midtbane-semifast), Tommy Wright (anrgriber-ikke fast) og Bertrand Bossu (målmand-ikke fast) sidder ude med skader.
St. Mirren gør som de har gjort de sidste par sæsoner = spiller noget af det mest kyniske fodbold man kan forestille, men sikrer sig, i kraft en fremragende defensiv, nok point til overlevelse i SPL.
Efter 12 kampe står der 12 point på kontoen, hvilket betyder at man er placeret næstsidst i SPL, men med kun 5 point op til nr. 4. Holdet har lukket sølle 12 mål ind, men har selv kun scoret 8 gange.
St. Mirren har i denne sæson ikke været involveret i kampe hvor der er blevet scoret mere end 3 mål, og i 7 af kampene har mindst ét hold gået fra banen uden at score.
St. Mirren/Trupnyt
Alle mand er meldt klar til kamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar