18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

A Murray - I Ljubicic: Over 21,5

Spiltip af TC den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (Over-Under)
49-51%
Betvalue
1101,9%
Spilbar ned til odds
2,04
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Dette synes jeg rent faktisk er et rigtig ok odds.
Linien ligger fleste steder på de 21,5 og har tænkt meget over det, og synes at det meget vel kunne gå over her. Ljubicic har spillet godt i ugen. Ser lidt"jeg gider ikke" ud af og til, men man kan ikke tage fra ham at han er intelligent. Så jeg tænkte således, at Ljubicic godt kan holde serv, han server virkelig godt og når det virkelig brænder på eller det skal afgøres i slut af et sæt eller kamp, så er han Mr.Cool når det køre for ham.
En af grundene til at han måske har været for nedadgående i det seneste års tid, kan være at han har haft personlige problemer, men har nu fået styr på dem over vinter pausen, og kan igen fokusere på tennis. Jeg siger ikke han vinder (Selvom måske ;o).. ), men kan han fokusere og køre serven, som den oftes gør.., så kan han godt få det ud i lange sæt og muligheden for Tiebreak er virkelig mulig imo. Så 7-6 og så er nemlig både 6-4 og 6-3 muligt i det andet, eller vi kan gøre det omvendt.. ;o)
Murray gider jeg ikk tale om ham kender de fleste til nu, men synes altså han er til at spille op med i perioder i de enkelte kampe, og han kan da også til tider ha egne problemer i serven.
Jeg bliver nød til at prøve denne af, og jeg håber virkelig Ljubicic vinder, men til en start er det ok han bare får den over de 21,5.. :)

@2,08 Pinnacle over 21,5 games/partier

Sidder stadig selv og overvejer om jeg skal købe 22,5 @2,50 Betfair, da jeg synes det er kanon, men for fanden 22,5, så har han kun 6-4 i det ene sæt at gå på.. Hmm

Hvad synes i? Burde være muligt ikke? eller?

Fremtidige tips

Ekspert Hvor mange guldmedaljer vinder Norge?
7 feb 09:00 4 kommentarer
Betvalue
4124%
1,91Danske Spil
Ekspert Sassuolo - Inter
8 feb 18:00
Betvalue
2106%
1,78Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.