Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 22%
- Betvalue
- 2110%
- Spilbar ned til odds
- 4,55
- Rigtig/forkert
En af de mest uheldige ryttere i Schweiz Rundt i år må være Michele Scarponi. Han har egentligt vist god form, men han har været plaget af styrt og uheld, der har gjort at han er langt tilbage i klassementet.
Det er dog måske meget godt for dette spil, hvor Michele Scarponi ikke vil være en trussel for de øvrige ryttere. Han har egentligt set ganske skarp ud, og han kører stadig lidt på Giro d’Italia-formen, og hvis han ikke er for hæmmet af sit styrt, så bør han være med her.
Han er en glimrende klatrer, og han er en glimrende nedkører. Etapen bør egentligt passe ham godt, og han kan i høj grad lukrere af at favoritterne holder øje med hinanden. Han har godt nok Diego Ulissi på holdet, men han ligger så lang tilbage, at Scarponi godt kan få lov at køre sin egen chance – de vurderer vel en mulig etapesejr over en top12-placering i klassementet.
Jeg tør ikke gå med Scarponi i et vinderspi, men top3 til odds 5 synes jeg, er ganske godt betalt. Han så ganske fin ud på anden etape, hvor han sad med i den gruppe, der spurtede om andenpladsen, og selvom der er glimrende bjergryttere med, så er der flere af dem, han bør være på niveau med som minimum – og netop hans klassementsplacering gør så, at han kan få lov at stikke af uden at de andre bekymrer sig væsentligt om ham.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar