18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Ghana - Benin: (AH: 0,0) 2

10 kommentarer
161 Visninger
Skidt nyt for dette tip: Benin-spilfordeler Sessegnon misser kampen pga karantæne. Svært at sige hvor meget det betyder for chancevurderingen, men der er næppe værdi i de nuværende DNB-odds på cirka 4,3.

Det er dog værd at bemærke at Benin ikke nødvendigvis falder sammen uden Sessegnon. Faktisk vandt de 1-0 over Algeriet i kvalifikationen trods udvisning af netop Sessegnon i 54. minut (det var dog Sessegnon der havde assisteret målet i 16.).

Sessegnon var desuden ikke med da Benin i sidste testkamp vandt 3-1 over Mauretanien (han startede i hvert fald ikke inde; jeg har ikke kunnet få bekræftet om han var indskifter eller ej, men han lagde ikke op til Mouniés 3 mål).

Mvh Jens Bøye, forum- og analyseredaktør (og Ligue 1-tipper, med mere)
Denne tråd er relateret til Ghana - Benin

10 Kommentar

Tilføj kommentar