18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Benfica - Zenit Petersburg (Thomas_AGF)

Du skriver at du giver Benfica 75% for at score og Zenit 55% for at score, men hvordan kommer du derfra og så op på hele 65% for at begge hold scorer?

Ganger man de to procenter sammen, så giver det 41% for at begge scorer. Man kan så måske argumentere for, at sandsynligheden for at det andet hold scorer, når det første hold har scoret, forøges lidt, men mener ikke det er realistisk at sandsynligheden forøges så meget.

Der er da heller ikke værdi på hverken Benfica til at score eller Zenit til at score jf. dine procenter, så det virker lidt usandsynligt at der så samtidig skal være så stor værdi på, at begge hold scorer.

Så noget kunne tyde på, at enten din CV for "begge hold scorer" eller dine CV'er på at hver enkelt hold scorer skal justeres.
Denne tråd er relateret til Benfica - Zenit Petersburg

Tilføj kommentar