Spiltip af deleted-user-11346
den
1 kommentar
3 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Pella kan nappe 2. Challenger Tour Finals titel
- Chance
- 18%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 5,56
- Rigtig/forkert
Betting tip
DERFOR SKAL DU SPILLE DEN
- Pella har haft en flot sæson med flere gode resultater, og kommer med en titel fra Montevideo.
- Han har vundet titlen før og er topmotiveret for at gøre kunsten efter, som han gjorde det i 2012.
- Det kan blive en fordel at det er i Sydamerika, hvor Pella finder sig bedst tilrette.
- Gruppen ser fornuftig ud, og han bør kunne slå alle 3 spillere i gruppen.
- Odds 6 er pænt på Pella, der er seedet 2 i turneringen, og at det er indendørs grus er ikke nogen ulempte for argentineren.
DET SKAL DU HOLDE ØJE MED
- Han kommer lige fra en turnering i Montevideo, hvor han vandt, hvorfor det måske kan mærkes fysisk.
- Der venter farlige modstandere i Cervantes, Munoz og Lorenzi i den anden gruppe, og hverken Cecchinato, Albot eller Clezar skal undervurderes i egen gruppe.
- Challenger Tour Finals ligger meget sent, og det kan være svært at regne ud hvordan både form og motivation er, hviket også var tilfældet sidste år.
- Pella skal ramme et højt niveau gennem hele turneringen, og samtidig håbe, at flere andre ikke leverer.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar