Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 45%
- Betvalue
- 3112,5%
- Spilbar ned til odds
- 2,22
- Rigtig/forkert
OBS: Origen = Astralis.
Det er ligaens to dårligste early game teams der mødes i dette opgør.
Astralis (2-7) har en GD15 (gold difference at 15 minutes) på -1755, kun overgået af Excel Esports (5-4) som har en GD15 på -1868.
Excel har en flot score på 5-4, trods ligaens dårligste early game. Deres sejre kommer igennem bedre mid- og lategame beslutninger og team fights. Deres kampe varer i gennemsnit 35,1 minutter, som er det tredjehøjeste gennemsnit i ligaen.
De behøver ikke at komme foran tidligt for at vinde kampe.
Det taler for spillet
- Excel har ikke ødelagt et eneste første tårn i deres 9 kampe. De kom tæt på mod G2 Esports, men ellers har det ikke været særligt tæt i kapløbet om det første tårn mod deres øvrige modstandere
- Astralis ødelagde det første tårn i deres eneste indbyrdes opgør (de nåede faktisk at få 2 tårne, før Excel fik deres første.
Hold øje med
- Astralis har også et dårligt early game, og har kun ødelagt 4/9 (44%) af de første tårne, heraf det ene mod Excel.
- Excel har vist sig at være det stærkere hold af de to over en hel kamp. De vandt det indbyrdes opgør med hele 14-2 i kills.
Oddsmarked
Kun Danske Spil og Bet365 er ude med dette spil indtil videre. Bet365 ligger i odds 2,20 - uden værdi.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar