Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 70-30%
- Betvalue
- 3120%
- Spilbar ned til odds
- 3,33
- Rigtig/forkert
ATP - SINGLER: Metz (Frankrig), hardcourt (indendørs)
Joao Sousa har spillet sit livs tennis her i Frankrig på indendørs hardcourt, han har virkelig bevist han er en kæmpe fighter efter at havde vundet over Sijsling i 3. sæts tiebreak, og vinde over Paul-Henri Mathieu der var på hjemmebane og havde 6-5 i tredje sæt og 40-0 i Sousas serv, Sousa overlevede i denne kamp 4 matchbolde og vandt så i tiebreak. I dag, lørdag, vandt han så over Monfils i to sæt, 8-6 i tiebreak i første sæt, og smadrede ham i andet sæt 6-2.
Odds 4 på Sousa er ALT for højt, og jeg tøver ikke med at spille ham. Med det spil Goffin viste imod Struff, så kan Sousa godt vinde. Han var i kæmpe problemer.
Argumenter for spillet:
1) Joao Sousa har vist sit helt store værd og slået spillere som Dodig, Sijsling, Mathieu og Monfils.
2) Sousa foretrækker hardcourt.
3) Goffin var i store problemer imod Struff, og var nede med minibreak i første sæts tiebreak og nede med sætbold ved 30-40 5-6.
4) Goffin kunne ligeledes serve for sættet i første sæt, men bliver brudt.
Argumenter imod:
1) Sousa kan være fysisk træt efter så mange lange kampe.
2) Goffin er en bedre spiller og var for en måned siden ubesejret i 25 kampe.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar