18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Tips & Spilforslag : Daria Snigur - Anna-Lena Friedsam: 1

18. oktober 2023 kl. 11:00 - WTA - Cluj-Napoca - indendørs hard
Opdateret
32
2
+1
Tennis og især kvindesiden har været mit fokus igennem mange år.
Vis mere
Vis mindre
Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Kommentarer (2)

WTA - Rumænien - indendørs hard

Chance (1-2): 52-48%
Betvalue: 104,52%
Spilbar ned til odds: 1,92
Rigtig/forkert: 2-1
Marathonbet Spil nu hos Marathonbet
Snigur vs Friedsam har oplevet skiftende marked. 2 spillere som umiddelbart bevæger sig i samme kategori, og som begge har noget klasse når vi rammer indendørs. Der kan være lagt op til en tæt dyst, men synes Snigur skal være favorit.
Det taler for
  • De hurtige underlag passer Snigur godt. Tidligere junior mester i Wimbledon, og har også slået flere gode spillere på indendørs.
  • Friedsam spiller tungt, men Snigur plejer altid at trykke stort på i returfasen. Virker på forhånd som om at Friedsam’s skæbne afhænger af at køre rent igennem sine partier.
  • Begge hænger lidt i bremsen for tiden. Snigur kommer dog fra en suveræn sejr over Minnen, som sætter hende et godt sted. Friedsam vandt en pligtsejr og har ikke på samme måde bevist hvor hun står.
Hold øje med
  • Friedsam slår til bolden som en hest sparker. Kommer hun op med break er det ikke sikkert Snigur fanger hende igen.
  • Minnen kom fra et finalenederlag for et par dage siden. Måske spillede hun mere under par end Snigur var god.
  • Indendørs er Friedsam’s bedste underlag, måske det værste underlag at gå imod hende på.
Oddsmarked

Marathonbet 2,01 - Betinia og Bet365 og Betfair 2,00 - Nordicbet 1,95 - Kambi 1,92 - Bwin 1,91. Alle holder pt. tyskeren som favorit hvilket jeg ikke er enig i, hvor markedet stadigvæk kan trække lidt i begge retninger.

Der har ikke været noget overordnet mønster på Snigur, når hun møder disse hardhittere. I sidste uge var hun ikke i nærheden af noget mod netop en af disse, men Friedsam faldt også selv igennem der. Hvis Snigur bare en enkelt gang får brudt, så plejer hun at lugte blod og dominere den fase i resten af kampen. I en kamp som kunne ende på begge spilleres præmisser, ser jeg på forhånd Snigur have en lille overhånd.

God kamp.

  • Stort spiludvalg og egne odssættere
  • Flot velkomstbonus
  • Fantastiske oddsmarkeder
  • Høj tilbagebetalingsprocent
  • Masser af bonus-alternativer

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.

Fremtidige tips

Kommentarer

Feedback