18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Tips & Spilforslag : Bliver slået ud i 1/8-delsfinalerne: Danmark

29. juni 2024 kl. 21:00 - EM 2024
Opdateret
60
6
0
Jeg har altid haft en bred interesse indenfor sport, og gået til det meste. Har spillet fodbold siden jeg var fire år, og altid været en meget kompetitiv person. Har altid elsket at se Premier League, og holder også personligt med Chelsea, hvilket har gjort at jeg har fulgt med hele mit liv. Derudover har jeg i de seneste syv år fulgt meget med i CS:GO scenen, hvor jeg har fulgt de danske hold tæt. Min primære ekspertise er helt klart CS:GO og engelsk fodbold.
Vis mere
Vis mindre
Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Kommentarer (6)

Danmarks præstation til EM 2024

Chance: 50%
Betvalue: 110,00%
Spilbar ned til odds: 2,00
Rigtig/forkert:
Unibet Spil nu hos Unibet
Som det ser ud nu, så går vi videre som nr. 2 i vores pulje, og Tyskland vinder deres pulje, hvilket vil sige, at det er dem vi skal møde i en 1/8-delsfinale, hvis dette sker. Det tror jeg bliver en meget svær kamp for Danmark, og vores sidste.
Det taler for
  • Danmark skal vinde imod Serbien, så er vi sikret videre som nr. 2 i puljen, og Tyskland skal blot have point imod Schweiz, så er de sikre på at gå videre som nr. 1 i deres pulje. Det ligner meget en Danmark - Tyskland 1/8-delsfinale.
  • Tyskland har været et af de mest velspillende hold til slutrunden, og jeg tror ikke vi kan hamle op med deres enormt stærke trup.
  • Danmarks mål var inden turneringen at gå videre fra puljen, og så kan alt ske som man siger. Det kan det da også, men tyskerne kommer til at gå efter EM guldet, og det er et helt andet udgangspunkt end os.
Hold øje med
  • Hvis Danmark taber til Serbien, så går vi ikke videre som nr. 2 i puljen, og hvis Schweiz slår Tyskland i sidste kamp, så går de heller ikke videre som nr. 1 i puljen.
  • Danmark har leveret store resultater før, og Tyskland kommer til at have alt presset på deres skuldre, hvis de skulle mødes i 1/8-delsfinalen.
  • Hvis vi går videre som nr. tre i puljen, så møder vi højst sandsynligt Belgien/Rumænien, hvilket giver os betydeligt bedre chancer.

  • Stort udvalg af sportsgrene
  • Ofte fokus på Skandinavien/DK
  • Stærk mobil platform

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.

Kommentarer

Feedback