Match Center » Odds på dagens håndbold-kampe

Vi har samlet de mest relevante informationer for danske tippere her i vores odds matchcenter. Find odds på dagens kampe, samt spilforslag, startopstillinger, debat og statistik.


 
       
Venskabskampe (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Rusland-Sydkorea
Champions League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Chekhovskie Medvedi-Montpellier 24-28
17:00 Elverum-Skjern Håndbold (TV)
17:30 Vardar Skopje-HBC Nantes
17:30 Veszprem-SG Flensburg-Handewitt (TV)
18:00 Barcelona-IFK Kristianstad
19:00 Dinamo Bukarest-Gorenje Velenje
20:00 RK Zagreb-Pick Szeged
Danmark - 888ligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Århus Håndbold-TM Tønder 30-22
LIVE GOG-Nordsjælland Håndbold (11-11)
Danmark - Primo Tours Ligaen (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Viborg HK-København Håndbold (TV) (12-11)
Danmark - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Ajax København-HEI 23-19
15:30 Odder Håndbold-TMS Ringsted
Danmark - 1. Division (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Roskilde Håndbold-Gudme HK
15:30 SønderjyskE-Horsens HK
Frankrig - LNH Division 1 (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
20:00 Besancon-Brest Bretagne
20:00 Cercle Dijon Bourgogne-Havre Handball
20:30 Bourg De Peage-OGC Nice
20:40 Toulon/Saint-Cyr Var-Issy Paris Hand
Kroatien - 1. HRL Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:00 Gorica-Zamet Crotek Rijeka
18:00 HRK Karlovac-Dubrava
18:00 Metalac Zagreb-RK Varazdin
19:00 RK Spacva Vinkovci-RK Porec
20:00 RK Umag-Sesvete
Norge - Postenligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:00 Falk-Nøtterøy
Norge - 1. Division (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Rælingen-Fana
Slovakiet - Extraliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:00 HC Start Nove Zamky-Tatran Presov B
18:00 Hlohovec-Povazska Bystrica
Polen - Ekstraklasa Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Wybrzeze Gdansk-Azoty-Pulawy 25-26
16:00 Pogon Szczecin-Gornik Zabrze (TV)
18:00 Piotrkow Trybunalski-MKS Kalisz
18:00 SPR Chrobry Glogow-Spojnia Gdynia
18:00 Wojcik Elblag-KPR Legionowo
18:30 KS Gwardia Opole-Orlen Wisla Plock
Rumænien - Liga Nacionala Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 Iasi-HCM Constanta
15:00 Timisoara-CSU Suceava
Schweiz - Nationalliga A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:30 BSV Bern Muri-Wacker Thun
18:00 TV Endingen-GC Amicitia Zürich
Schweiz - Premium League (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:00 Rotweiss Thun-ZMC Amicitia Zürich
19:30 Spono Nottwil-LK Zug Handball
Serbien - Superliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:30 Partizan Beograd-Rk Rudar Kostolac
18:30 RK Metaloplastika Sabac-Mokra Gora
19:00 Jugovic Kac-Røde Stjerne Beograd
19:00 RK Sloga-Samot 65
19:00 RK Spartak Vojput-Pozarevac
20:30 Rk Obilic Beograd-RK Zeleznicar
Slovenien - 1. A Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:00 MRK Krka-Ribnica Riko Hise
18:00 RK Maribor Branik-Skofja Loka
19:00 Dobova-RD Smartno
19:00 RK Jeruzalem Ormoz-Trimo Trebnje
Slovenien - 1. A Liga (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:30 ZRK Aklimat Ptuj-HC Zagorje
18:00 Hrpelje-Kozina-RK Krka
18:00 RK Ljubljana-ZURD Koper
18:00 ZRK Celje-RK Celeia Zalec
20:00 RK Mlinotest Ajdovscina-Krim
Spanien - Liga Asobal Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:00 Fraikin BM Granollers-Atletico Valladolid
17:00 Frigorificos Morrazo-Naturhouse La Rioja (TV)
18:30 Liberbank C. Encantada-BM Benidorm
19:30 BM Zamora-BM Huesca
20:00 Helvetia Anaitasuna-Condes de Albarei Teucro
Spanien - Division Femenina (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:30 Santa Eularia-BMC Mavi Nuevas Tecnologias
17:15 Prosetecnisa Zuazo-Handbol Canyamelar Valencia
18:30 Balonmano Castellon-Deportivo BM Aula
18:30 Rocasa Gran Canaria-BM Base Villaverde
19:30 Malaga Costa Del Sol-Balonmano Bera Bera
20:00 Atletico Guardes-BM Porrino
Sverige - Allsvenskan Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Tyresö HF-Alstermo IF 30-26
14:30 Önnereds HK-IFK Tumba
15:00 HK Varberg-Skånela IF
15:00 IFK Ystad HK-RP IF Linköping
16:00 Rimbo HK-Kungälvs HK
16:30 HK Country-IF Hallby
Tjekkiet - Extraliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:00 HC Gumarny Zubri-Strakonice
18:00 KH Koprivnice-Talent MAT Plzen
18:00 RONAL Jicin-HC Dukla Prag
Tyskland - 1. Bundesliga (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Buxtehude-Borussia Dortmund
17:30 HC Rödertal-HSG Bad Wildungen/Fr./Bergheim
17:30 HSG Bensheim Auerbach-Leverkusen
18:00 Blomberg-Lippe-TuS Metzingen
18:00 Thüringer-Neckarsulmer Sportunion
19:00 TV Nellingen-FA Göppingen
Østrig - Handball Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
19:00 HSG Graz-HC Fivers Margareten
19:00 UHK Krems-Schwazz Handball Tirol
Østrig - Handball Liga (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 MGA Fivers-ATV Trofaiach
18:00 BW Feldkirch-Tecton WAT Atzgersdorf
19:00 Dornbirn/Schoren-Union Korneuburg
19:00 Hypo Niederösterreich-Wiener Neustadt
19:00 St. Pölten-UHC Eggenburg
19:00 UHC Stockerau-Graz

NAVIGATION

DAGENS KAMPE


NYHEDER

IKON-FORKLARINGER

Der er eksperttip til kampen
Der er eksperttip på vej
Der er brugertip til kampen
Der er forumdebat om kampen
Der er nyheder om hold/udøvere
17 Antal bookmakere med odds

STARTOPSTILLINGER

Senest opdaterede startopstillinger (forventede og bekræftede) fra vores Match Center:
Estoril-Chaves
16:39
Tondela-Braga
16:36
Genk-Oostende
16:25
Montpellier-Paris Saint Germain
16:19
Heracles-Roda
16:13
Match Center, oversigt

SPORT I TV

Lørdag den 23. september 2017
15:15 HV 71-Linköping
16:00 AC Horsens-FC Helsingør
16:00 Southampton-Manchester United
16:10 Viborg HK-København Håndbold
16:15 Alaves-Real Madrid
Se flere kampe i TV-guiden