Match Center » Odds på dagens fodbold-kampe

Vi har samlet de mest relevante informationer for danske tippere her i vores odds matchcenter. Find odds på dagens kampe, samt spilforslag, startopstillinger, debat og statistik.


 
         
Danmark - Superligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT FC Helsingør-Silkeborg (TV) 0-0
FT OB-Lyngby (TV) 3-0 3
FT AaB-FC Midtjylland (TV) 3-3 3
FT Randers FC-SønderjyskE (TV) 3-0
LIVE FC Nordsjælland-Brøndby IF (TV) (0-2)
England - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Arsenal-West Ham (TV) 4-1
FT Stoke-Burnley 1-1
FT Manchester City-Swansea (TV) 5-0
Frankrig - Le Championnat Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Nice-Montpellier (TV) 1-0
FT Saint-Etienne-Troyes (TV) 2-1
21:00 Bordeaux-Paris Saint Germain (TV) 4
Italien - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Cagliari-Bologna (TV) 0-0
FT Atalanta-Torino 2-1
FT Chievo-Inter (TV) 1-2
FT Lazio-Sampdoria (TV) 4-0
FT Udinese-Crotone (TV) 1-2
20:45 Juventus-SSC Napoli (TV)
Spanien - Primera (Liga BBVA) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Girona-Espanyol (TV) 0-2
FT Malaga-Real Sociedad (TV) 2-0
FT Las Palmas-Alaves (TV) 0-4
20:45 Atletico Madrid-Real Betis (TV)
Tyskland - 1. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Augsburg-Mainz 05 (TV) 2-0
FT FC Köln-Schalke 04 (TV) 2-2
Argentina - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT San Lorenzo-Chacarita Juniors 1-0
LIVE Tigre-Huracan (0-2)
FT Rosario Central-Racing Club 0-2
20:30 Atletico Tucuman-Union
22:45 Arsenal Sarandi-River Plate
Australien - Hyundai A-League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Melbourne Victory-Adelaide United 2-1
Belgien - Jupiler League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Club Brugge-Standard Liege (TV) (4-3)
LIVE Oostende-KFCO Beerschot-Wilrijk (TV) (0-2)
20:30 Sporting Charleroi-Gent (TV)
Belgien - 2. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Tubize-Roeselare 1-3
Bolivia - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Oriente Petrolero-Real Potosi 3-1
21:00 Jorge Wilstermann-Universitario
21:00 Nacional Potosi-Blooming
23:15 San Jose-Aurora
Bosnien-Herzegovina - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT FK Sarajevo-Siroki Brijeg 2-0
FT Sloboda Tuzla-GOSK Gabela 1-2
Brasilien - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Flamengo-America MG 2-0
FT Parana Clube-Corinthians 0-4
21:00 Atletico MG-Vitoria
21:00 Ceara-Sao Paulo
21:00 Chapecoense AF-Vasco da Gama
21:00 Fluminense-Cruzeiro
21:00 Palmeiras-Internacional
Bulgarien - A Grupa Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Pirin Blagoevgrad-Vitosha Bistritsa 2-2
LIVE Dunav Ruse-Etar (1-0)
Chile - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Universidad de Concepcion-Everton CD 2-0
FT O\'Higgins-Curico Unido 2-2
LIVE Union La Calera-Universidad de Chile (2-0)
22:30 Universidad Catolica-Audax Italiano
Colombia - Copa Mustang Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Tolima-Millonarios 1-0
FT Bucaramanga-Independiente Medellin 2-4
FT Atletico Nacional-Once Caldas 1-0
21:00 Envigado-Atletico Huila
23:00 CD Jaguares-Deportivo Cali
Cypern - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE AEK Larnaca-APOEL Nicosia (1-3)
LIVE Apollon Limassol-Anorthosis (3-1)
Danmark - 2. division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Avarta-Hvidovre 0-2
FT Ringkøbing-Marienlyst 3-0
FT AB Gladsaxe-VSK Aarhus 1-1
Danmark - Danmarksserien Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Randers Freja-Vejgaard 1-2
FT Holstebro-Viby IF 1-0
FT Holbæk-Taastrup FC 3-0
FT FC Odsherred-B 1908 0-2
FT Slagelse-Ledøje-Smørum Fodbold 2-1
Danmark - 3F Ligaen (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Vildbjerg-Greve 2-2
FT Fortuna Hjørring-Ballerup-Skovlunde 1-0
Ecuador - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT El Nacional-Independiente del Valle 1-2
LIVE CSD Macara-LDU de Quito (0-0)
22:00 Delfin-Emelec
England - FA Cup Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Chelsea-Southampton (TV) 2-0
Estland - Meistriliiga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Paide Linnameeskond-FCI Levadia 1-3
Finland - Veikkausliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE IFK Mariehamn-VPS (2-2)
LIVE RoPS-PS Kemi (3-0)
Færøerne - Formuladeildin Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT B36 Torshavn-AB Argir 2-1
FT KI Klaksvik-EB/Streymur 2-0
FT TB Tvøroyri-HB Torshavn 0-1
FT NSÍ Runavík-Skála 1-0
18:00 Vikingur-07 Vestur
Grækenland - Super League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE AEK Athen-Levadiakos (2-0)
LIVE AOK Kerkyra-Asteras Tripolis (1-3)
LIVE Apollon Smirnis-Olympiacos (1-0)
FT Atromitos-Platanias 4-1
LIVE Panetolikos-Lamia (1-0)
LIVE Panionios-Panathinaikos (0-3)
LIVE PAOK Thessaloniki FC-Xanthi (2-1)
LIVE PAS Giannina-AE Larissa (0-0)
Holland - KNVB Cup Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE AZ Alkmaar-Feyenoord (TV) (0-2)
Hviderusland - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT FC Torpedo Minsk-Neman Grodno 0-1
FT Isloch-FK Gorodeya 0-0
LIVE Dinamo Brest-Smolevichy (1-2)
Irland - FAI Cup Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Dublin Bus-Firhouse Clover 4-2
FT Kilnamanagh-Skerries Town 1-2
FT Cherry Orchard-North End United 0-2
FT CIE Ranch-Letterkenny Rovers 1-0
Israel - Ligat-Al Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Maccabi Netanya-Hapoel Beer Sheva (0-1)
Italien - Serie B Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Perugia-Ternana 2-3
FT Pescara-Spezia 3-2
Japan - J. League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT V-Varen Nagasaki-Kashiwa Reysol 1-0
Kroatien - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Hajduk Split-Dinamo Zagreb 1-2
LIVE NK Lokomotiva-NK Istra 1961 (0-0)
Letland - Virsliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Valmieras FK-RFS 0-6
FT FK Spartaks-Ventspils 1-2
Litauen - A Lyga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Zalgiris Wilna-Stumbras Kaunas 1-1
Makedonien - Prva Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Rabotnicki-Pelister 4-0
FT FK Sileks-Renova 1-0
FT FK Skopje-FC Academy Pandev 0-2
FT KF Shkendija-Shkupi 2-0
FT Pobeda-FK Vardar Skopje 2-0
Mexico - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Cruz Azul-Monarcas Morelia 2-0
FT Queretaro FC-Pachuca 0-0
FT Monterrey-Lobos de la BUAP 4-0
FT Leon-Tijuana 1-1
FT Necaxa-Tigres 1-1
LIVE Toluca-Veracruz (1-0)
Norge - Tippeligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT FK Haugesund-Strømsgodset 1-0
FT Kristiansund BK-Bodø/Glimt 1-1
LIVE Lillestrøm-Ranheim (0-1)
LIVE Rosenborg-Start (TV) (2-0)
FT Tromsø-Sandefjord 4-1
LIVE Vålerenga-Molde (0-0)
Norge - OBOS Ligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Strømmen-Levanger 3-0
FT Aalesund-Tromsdalen 4-0
LIVE Florø-Notodden (1-4)
FT Jerv-Mjøndalen 0-0
FT Nest Sotra-Ull/Kisa 0-3
FT Sogndal-Kongsvinger 4-1
LIVE Viking-Åsane (4-0)
Paraguay - Division Profesional Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Guarani-Libertad 0-2
Polen - Ekstraklasa Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Sandecja Nowy Sacz-Arka Gdynia (TV) 3-1
LIVE Wisla Krakow-Legia Warszawa (TV) (0-1)
Portugal - Portuguese Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Chaves-Portimonense (TV) 2-1
FT Tondela-Aves (TV) 3-0
LIVE Moreirense-Rio Ave (TV) (2-1)
21:15 Sporting CP-Boavista (TV)
Rumænien - Liga I Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Juventus Bucuresti-Gaz Metan Medias 0-3
LIVE CSMS Iasi-CFR Cluj (0-1)
Rusland - Vischaya Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT SKA-Khabarovsk-Dynamo Moskva (TV) 0-1
FT Arsenal Tula-Zenit Petersborg (TV) 3-3
FT CSKA Moskva-FC Krasnodar (TV) 2-1
FT Tosno-Amkar 0-2
LIVE Lok. Moskva-FC Ufa (TV) (0-0)
Schweiz - Super League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Luzern-FC Zürich (2-1)
FT Sion-Basel 2-2
FT Young Boys-Lausanne 4-1
Serbien - Super Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Backa Backa Palanka-Macva Sabac 1-1
FT Borac Cacak-Mladost Lucani 0-2
LIVE Vojvodina-FK Spartak Subotica (0-2)
LIVE Partizan Beograd-Cukaricki (1-1)
Skotland - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Rangers-Hearts (TV) 2-1
Skotland - 2. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Alloa Athletic-Ayr 2-1
Slovakiet - Corgon Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Zilina-DAC 1904 Dunajska Streda 2-3
FT Trencin-Slovan Bratislava 1-3
Slovenien - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT ND Triglav-Ankaran Hrvatini 2-2
FT NK Celje-Olimpija Ljubljana 1-1
LIVE Domzale-Rudar Velenje (2-0)
Spanien - Segunda (Liga Adelante) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Alcorcon-Osasuna 0-0
FT Barcelona B-Rayo Vallecano 2-3
LIVE Cadiz-Sporting Gijon (0-0)
LIVE Lugo-Lorca FC (1-1)
LIVE Granada-Leonesa (1-0)
Sverige - Allsvenskan Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Dalkurd FF-GIF Sundsvall (TV) 2-2
FT Häcken-Hammarby 2-2
FT AIK-IFK Göteborg (TV) 2-0
FT Trelleborgs FF-Kalmar FF (TV) 0-1
Sverige - Superettan Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Jönköping S.-Östers IF 0-1
FT Falkenbergs FF-IK Frej Täby 3-1
FT Norrby-Gefle 0-2
Tjekkiet - Gambrinus League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Karvina-Teplice (1-1)
LIVE Slovan Liberec-Sl. Prag (0-0)
Tyrkiet - Superlig Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Akhisarspor-Göztepe 1-1
FT Konyaspor-Kasimpasa 2-0
LIVE Besiktas-Yeni Malatyaspor (3-1)
Tyskland - 2. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Erzgebirge Aue-Duisburg 1-3
FT Fortuna Düsseldorf-Ingolstadt 3-0
FT Kaiserslautern-Dynamo Dresden 0-1
Tyskland - 3. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Aalen-Osnabrück 2-1
FT Preußen Münster-Hallescher FC 1-2
Ukraine - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Olimpik Donetsk-Karpaty 0-2
FT Zorya-Mariupol 3-1
FT Veres Rivne-Dynamo Kiev 1-4
Uruguay - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Atenas-Fenix 3-1
21:00 Boston River-Club Atlético Progreso
21:00 Club Atletico Penarol-Nacional
USA - Major League Soccer Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Columbus Crew-New England Rev. 2-2
FT Orlando City-San Jose Earthquakes (TV) 3-2
FT FC Dallas-Philadelphia Union (TV) 2-0
FT Real Salt Lake-Colorado Rapids (TV) 3-0
FT LA Galaxy-Atlanta United (TV) 0-2
22:00 Seattle Sounders FC-Minnesota United (TV)
Østrig - T-Mobile Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Salzburg-Altach 3-1
FT Rapid Wien-Admira Mödling 4-1

NAVIGATION

DAGENS KAMPE


NYHEDER

IKON-FORKLARINGER

Der er eksperttip til kampen
Der er eksperttip på vej
Der er brugertip til kampen
Forventet startopstilling
Bekræftet startopstilling
Der er forumdebat om kampen
Der er nyheder om hold/udøvere
17 Antal bookmakere med odds

STARTOPSTILLINGER

Senest opdaterede startopstillinger (forventede og bekræftede) fra vores Match Center:
Fluminense-Cruzeiro
20:27
Ceara-Sao Paulo
20:24
Chapecoense AF-Vasco da Gama
20:24
Palmeiras-Internacional
20:22
Atletico Tucuman-Union
20:17
Match Center, oversigt

SPORT I TV

Søndag den 22. april 2018
19:00 Milwaukee Bucks-Boston Celtics
20:00 FC Nordsjælland-Brøndby IF
20:45 Atletico Madrid-Real Betis
20:45 Juventus-SSC Napoli
21:30 San Antonio Spurs-Golden State Warriors
Se flere kampe i TV-guiden