TV Guide sport

Herunder har vi samlet en oversigt over hvilke kampe du kan se LIVE på TV. De kanaler vi dækker kan du se i højre side af skærmen, hvor vi linker til de enkelte kanalers program-oversigter. Dækkede sportsgrene ses i fanebladene herunder, som du også kan bruge til at navigere mellem de forskellige sportsgrene.

Benyt "Kontakt" i bunden af siden hvis du har forslag, ris eller ros. Bemærk at BetXpert TV guide tager forbehold for eventuelle ændringer af sendeplanen.



Tirsdag den 28. marts 2017

19:00-20:30
Gentofte Stars-Odense Bulldogs
Metal Ligaen
20:30-22:15
Unicaja-Valencia
Uleb Cup
20:45-22:35
Holland-Italien
Venskabskamp
21:00-23:00
Frankrig-Spanien
Venskabskamp
22:35-00:00
Bolivia-Argentina
VM Kvalifikation
23:00-01:00
Ecuador-Colombia
VM Kvalifikation

Onsdag den 29. marts 2017

00:00-02:00
Chile-Venezuela
VM Kvalifikation
02:45-04:45
Brasilien-Paraguay
VM Kvalifikation
03:30-06:00
Houston Rockets-Golden State Warriors
NBA
04:15-06:15
Peru-Uruguay
VM Kvalifikation
19:00-21:00
Brann-Rosenborg
Super Cup
20:45-22:15
SC Magdeburg-VfL Gummersbach
1. Bundesliga

Torsdag den 30. marts 2017

02:05-04:35
Pittsburgh Penguins-Chicago Blackhawks
NHL
03:30-06:00
San Antonio Spurs-Golden State Warriors
NBA
18:00-20:00
FC Roskilde-Skive
NordicBet LIGA
19:00-20:30
Rhein-Neckar-Löwen-THW Kiel
EHF CL

Fredag den 31. marts 2017

01:05-03:35
Philadelphia Flyers-New York Islanders
NHL
18:00-20:00
AC Horsens-OB
Alka Superliga
20:15-22:15
FC Nordsjælland-Lyngby
Alka Superliga
20:30-22:30
Hertha Berlin-Hoffenheim
Bundesliga

Lørdag den 1. april 2017

13:30-15:30
Liverpool-Everton
Premier League
15:30-17:30
Schalke 04-Borussia Dortmund
Bundesliga
16:00-18:00
Silkeborg-AaB
Alka Superliga
16:15-18:15
Osasuna-Athletic Bilbao
Primera Division
18:30-20:30
Eintracht Frankfurt-Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
18:30-20:30
Real Sociedad-Leganes
Primera Division
18:30-20:30
Southampton-Bournemouth
Premier League
20:45-22:45
Roma-Empoli
Serie A

Søndag den 2. april 2017

12:00-14:00
Sevilla-Sporting Gijon
Primera Division
13:00-15:00
Esbjerg fB-Randers FC
Alka Superliga
14:30-16:30
Swansea-Middlesbrough
Premier League
15:30-17:30
Ingolstadt-Mainz 05
Bundesliga
16:00-18:00
Viborg-AGF
Alka Superliga
17:30-19:30
Bayer Leverkusen-Wolfsburg
Bundesliga
18:00-20:00
Brøndby IF-FC Midtjylland
Alka Superliga
18:30-20:30
Valencia-Deportivo La Coruna
Primera Division
20:00-22:00
Rosenborg-Odds Ballklubb
Eliteserien
20:45-22:45
Granada-Barcelona
Primera Division

Mandag den 3. april 2017

19:00-21:00
SønderjyskE-FC København
Alka Superliga

Onsdag den 5. april 2017

18:00-20:00
AaB-FC Midtjylland
DBU Pokalen
18:00-20:00
Næstved-Vendsyssel FF
DBU Pokalen

Torsdag den 6. april 2017

19:30-21:30
FC København-AGF
DBU Pokalen

Søndag den 9. april 2017

18:00-20:00
FC København-FC Nordsjælland
Alka Superliga

Tirsdag den 11. april 2017

20:45-22:45
Borussia Dortmund-Monaco
Champions League
20:45-22:45
Juventus-Barcelona
Champions League

Onsdag den 12. april 2017

20:45-22:45
Atletico Madrid-Leicester
Champions League
20:45-22:45
Bayern München-Real Madrid
Champions League

Torsdag den 13. april 2017

18:30-20:30
Randers FC-Brøndby IF
DBU Pokalen
21:05-23:05
Ajax-Schalke 04
Europa League
21:05-23:05
Anderlecht-Manchester United
Europa League
21:05-23:05
Celta Vigo-Genk
Europa League
21:05-23:05
Lyon-Besiktas
Europa League

Tirsdag den 18. april 2017

20:45-22:45
Leicester-Atletico Madrid
Champions League
20:45-22:45
Real Madrid-Bayern München
Champions League

Onsdag den 19. april 2017

20:45-22:45
Barcelona-Juventus
Champions League
20:45-22:45
Monaco-Borussia Dortmund
Champions League

Torsdag den 20. april 2017

21:05-23:05
Besiktas-Lyon
Europa League
21:05-23:05
Genk-Celta Vigo
Europa League
21:05-23:05
Manchester United-Anderlecht
Europa League
21:05-23:05
Schalke 04-Ajax
Europa League

Seneste opdatering af TV guide: mandag den 27. marts 2017 kl. 17:40
Bet365 bonus på 1000 DKK

Tilbyder nye kunder en bonus svarende til første indskud på kontoen, op til 1.000 kr.


Vis flere detaljer