Match Center » Fodbold » Kampe og odds

Få det fulde overblik over aktuelle sportsbegivenheder. Herunder kan du se højeste 1X2-odds og Over/under-odds på alle kampe. Brug navigationen til at vælge sportsgren og dato. Ud for hver kamp kan du se odds på kampen, om der er tips, startopstillinger, debat og/eller relaterede nyheder. Klik ind på den enkelte kamp for at se detaljer om holdenes form mv.


 
         
Danmark - Superligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:00 Esbjerg fB-Hobro (TV)
19:30 FC København-Silkeborg (TV)
England - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Chelsea-West Bromwich Albion (TV)
16:00 Everton-West Ham
16:00 Leicester-Sunderland
16:00 Manchester City-Swansea
16:00 Newcastle United-Queens P.R.
16:00 Stoke-Burnley
18:30 Arsenal-Manchester United (TV) 1
Frankrig - Le Championnat Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:00 Bastia-Lyon (TV)
20:00 Guingamp-Rennes (TV)
20:00 Lorient-Lens (TV)
20:00 Monaco-Caen (TV)
20:00 Nice-Reims (TV)
Italien - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:00 Atalanta-Roma (TV)
20:45 Lazio-Juventus (TV)
Spanien - Primera (Liga BBVA) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Atletico Madrid-Malaga (TV)
18:00 Eibar-Real Madrid (TV)
20:00 Barcelona-Sevilla (TV)
22:00 Deportivo La Coruna-Real Sociedad (TV)
Tyskland - 1. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:30 Bayern München-Hoffenheim (TV)
15:30 Borussia Mönchengladbach-Eintracht Frankfurt
15:30 Hannover 96-Bayer Leverkusen
15:30 Mainz 05-Freiburg
15:30 Paderborn-Borussia Dortmund
15:30 Schalke 04-Wolfsburg
18:30 FC Köln-Hertha Berlin (TV)
VM (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:30 Holland-Italien
Argentina - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Banfield-Quilmes (0-1)
21:00 Atl. Rafaela-San Lorenzo
22:00 Olimpo-Rosario Central
23:10 Velez Sarsfield-Godoy Cruz Mza.
Australien - Hyundai A-League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
07:00 Western Sydney Wanderers FC-Newcastle Jets
09:30 Melbourne City FC-Sydney FC
Belgien - Jupiler League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:00 Sporting Charleroi-Anderlecht (TV)
20:00 Gent-Cercle Brugge
20:00 Lokeren-Westerlo
20:00 Mouscron-Peruwelz-Lierse (TV)
20:30 Club Brugge-Waasland-Beveren (TV)
Belgien - 2. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:00 Virton-Eupen
20:00 Geel-WS Bruxelles
20:00 KSK Heist-KV.Woluwe-Zaventem
20:00 Oud-Heverlee-Aalst
20:00 Roeselare-Patro Eisden
20:00 Seraing United-Dessel
20:00 Tubize-KRC Mechelen
Bolivia - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
20:30 San Jose-Real Potosi
Bosnien-Herzegovina - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 FK Zvijezda-FK Mladost Velika Obarska
13:00 Radnik Bijeljina-Olimpik Sarajevo
13:00 Zrinjski Mostar-Siroki Brijeg
16:00 Borac Banja Luka-FK Velez Mostar
Brasilien - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
22:30 Internacional-Atletico MG
Bulgarien - A Grupa Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
12:15 Cherno More Varna-Litex Lovech
13:30 Lokomotiv Plovdiv-Marek Dupnitsa
13:30 Lokomotiv Sofia-Haskovo 2009
15:00 CSKA Sofia-PFC Ludogorets Razgrad
Chile - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
01:00 Huachipato-Union Espanola
20:00 Universidad de Chile-Barnechea
21:00 San Marcos-Deportes Iquique
22:30 Santiago Wanderers-Atletico Nublense
Colombia - Copa Mustang Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
23:30 Once Caldas-Atletico Nacional
Cypern - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 Omonia Nicosia-AEL Limassol
16:00 Doxa Katokopia-Anorthosis
18:00 Othellos Athienou-Ayia Napa
Danmark - 2. division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Avedøre-Fremad Amager
13:00 GVI-Frem
13:00 Herlev-HIK
England - Championship Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:15 Huddersfield-Sheffield W. (TV)
16:00 Bournemouth-Ipswich (TV)
16:00 Blackburn-Leeds (TV)
16:00 Blackpool-Bolton (TV)
16:00 Charlton-Millwall (TV)
16:00 Norwich-Brighton (TV)
16:00 Rotherham-Birmingham (TV)
16:00 Watford-Derby (TV)
16:00 Wigan-Middlesbrough (TV)
16:00 Wolverhampton-Nottingham F. (TV)
England - League 1 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Bradford-Gillingham
16:00 Bristol City-Preston
16:00 Chesterfield-Barnsley
16:00 Colchester-Coventry
16:00 Crawley-Scunthorpe
16:00 Fleetwood-Walsall
16:00 Leyton Orient-Crewe
16:00 Milton Keynes Dons-Port Vale
16:00 Notts Co.-Yeovil
16:00 Peterborough-Swindon
16:00 Rochdale-Doncaster
16:00 Sheffield U.-Oldham
England - League 2 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Accrington-Cambridge U
16:00 Burton-Luton
16:00 Bury-Newport
16:00 Cheltenham-Wycombe
16:00 Dag and Red-Carlisle
16:00 Exeter-Shrewsbury
16:00 Hartlepool-York
16:00 Mansfield-Plymouth
16:00 Northampton-Stevenage
16:00 Oxford-AFC Wimbledon
16:00 Portsmouth-Morecambe
16:00 Tranmere-Southend
England - Blue Square Premier Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Aldershot-Eastleigh
16:00 Chester-Bristol Rovers
16:00 Dover-Forest Green
16:00 Grimsby-Kidderminster
16:00 Lincoln-Dartford
16:00 Macclesfield-Alfreton
16:00 Nuneaton-Southport
16:00 Telford-Braintree Town
16:00 Torquay-Gateshead
16:00 Welling-Halifax
16:00 Woking-Barnet
16:00 Wrexham-Altrincham
Estland - Meistriliiga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
12:00 Johvi FC Lokomotiv-Tulevik Viljandi
Frankrig - Ligue 2 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Le Havre-Sochaux
Frankrig - Cup Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:00 St Pontivyen-Le Poire Sur Vie
Grækenland - Super League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Platanias-Panionios
16:15 Panthrakikos Komotini-Atromitos
18:30 Xanthi-Olympiakos
Holland - Æresdivisionen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
18:30 AZ Alkmaar-Vitesse (TV)
18:30 Go Ahead Eagles-Breda (TV)
19:45 Feyenoord-FC Dordrecht (TV)
20:45 Ajax-SC Heerenveen (TV)
20:45 Willem II-Excelsior (TV)
Holland - Jupiler League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:30 Achilles 29-Helmond Sport
Hviderusland - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
12:00 BATE Borisov-Gomel
12:00 Naftan Novopolotsk-Dinamo Minsk
12:00 Shakhtyor Soligorsk-Torpedo Zhodino
Israel - Ligat-Al Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Hapoel Haifa-Hapoel Petach Tikva
16:00 Hapoel Tel Aviv-Hapoel Beer Sheva
17:30 Maccabi Netanya-Hapoel Raanana
17:30 Maccabi Petach Tikva-Hapoel Ironi Akko
18:30 Ashdod SC-Maccabi Haifa
Italien - Serie B Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 Avellino-Varese
15:00 Bari-Trapani
15:00 Brescia-Carpi
15:00 Modena-Pescara
15:00 Perugia-Ternana
15:00 Pro Vercelli-Entella
15:00 Spezia-Bologna
15:00 Vicenza-Cittadella
15:00 Virtus Lanciano-Crotone
Japan - J. League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
06:00 Kashima Antlers-Kawasaki Frontale
06:00 Tokushima Vortis-Sagan Tosu
06:00 Urawa Red Diamonds-Gamba Osaka
06:00 Ventforet Kofu-Sanfrecce Hiroshima
06:00 Vissel Kobe-Yokohama F.Marinos
09:00 FC Tokyo-Albirex Niigata
09:00 Omiya Ardija-Kashiwa Reysol
09:00 Shimizu S-Pulse-Nagoya Grampus Eight
09:00 Vegalta Sendai-Cerezo Osaka
Kroatien - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 Dinamo Zagreb-Hajduk Split
17:00 NK Zadar-Rijeka
Litauen - A Lyga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
11:00 Kruoja Pakruojis-Traku FK
17:00 Ekranas-Klaipedos Atlantas
Makedonien - Prva Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Rabotnicki-FK Bregalnica Stip
13:00 Renova-FK Vardar Skopje
Malta - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Pieta-Birkirkara
14:00 Zebbug Rangers-Balzan Youths FC
16:00 Hibernians-Floriana
16:15 Sliema W.-Tarxien Rainbows
Mexico - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
02:30 Morelia-CD Guadalajara
04:30 Tijuana-Leon
Montenegro - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Buducnost P-FK Lovcen
13:00 FK Bokelj-Rudar P.
13:00 Mogren-Berane
13:00 Petrovac-Mornar
13:00 Sutjeska-Mladost Podgorica
13:00 Zeta-Grbalj Radanovici
Nordirland - Premier Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Ballymena United-Ballinamallard United
16:00 Dungannon Swifts-Portadown
16:00 Glenavon-Cliftonville
16:00 Glentoran-Institute
16:00 Warrenpoint Town-Linfield
Paraguay - Division Profesional Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
22:00 Nacional-Sol de America
Polen - Ekstraklasa Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:30 Pogon Szczecin-Podbeskidzie Bielsko-Biala (TV)
15:30 Wisla Krakow-Gornik Leczna (TV)
18:00 Korona Kielce-Zawisza Bydgoszcz (TV)
Portugal - Cup Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 Atletico-Maritimo
16:00 Famalicao-AD Fafe
17:00 Rio Ave-Oliveirense
19:00 Trofense-Belenenses
20:45 Benfica-Moreirense
Rumænien - Liga I Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:30 Astra Giurgiu-Universitatea Cluj
17:00 Ceahlaul Piatra-Neamt-Otelul Galati
19:30 Steaua Bukarest-FC Brasov
Rusland - Vischaya Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
10:00 Ural S.R-Rubin Kazan
12:15 Torpedo Moskva-FK Rostov
14:30 FC Krasnodar-CSKA Moskva
17:00 Zenit Petersborg-Kuban Krasnodar
Schweiz - Super League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:45 Sion-FC Zürich
20:00 Grasshoppers-Luzern
Serbien - Super Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 FK Donji Srem-FK Spartak Subotica
13:00 FK Radnicki 1923-Røde Stjerne
13:00 Rad Beograd-Vojvodina
13:00 Vozdovac-Novi Pazar
17:00 Borac Cacak-Radnicki Nis
Skotland - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Celtic-Dundee FC
16:00 Dundee United-Kilmarnock
16:00 Hamilton Academical-St. Mirren
16:00 Inverness-Motherwell
16:00 St.Johnstone-Ross County
Skotland - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:45 Hearts-Rangers
16:00 Alloa Athletic-Falkirk
16:00 Cowdenbeath-Livingston
16:00 Dumbarton-Hibernian
18:30 Queen of South-Raith Rovers
Skotland - 2. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Dunfermline-Stirling A.
16:00 Forfar-Ayr
16:00 Morton-Stenhousemuir
16:00 Peterhead-Brechin
16:00 Stranraer-Airdrieonians
Skotland - 3. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Arbroath-Clyde
16:00 Berwick-Annan Athletic
16:00 East Fife-Elgin
16:00 East Stirling-Montrose
16:00 Queens Park-Albion R.
Slovakiet - Corgon Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Podbrezova-Ruzomberok
13:00 Trnava-Kosice
16:30 D.Streda-Banska Bystrica
17:30 Trencin-FK Senica
Slovenien - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Gorica-Zavrc
16:00 Maribor-Koper
16:00 Rudar Velenje-NK Celje
18:00 Ol Ljubljana-Domzale
Spanien - Segunda (Liga Adelante) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Ponferradina-Barcelona B
16:00 Racing Santander-Sabadell
18:00 Sporting Gijon-Llagostera
18:15 Numancia-Zaragoza
20:00 Tenerife-Mallorca
Tjekkiet - Gambrinus League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:00 Brno-Pribram
17:00 Liberec-Jihlava
17:00 Sparta Prag-Budejovice
17:00 Teplice-Dukla Praha
20:15 Banik Ostrava-Jablonec
Tyrkiet - Superlig Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
12:30 Rizespor-Istanbul Basaksehir
15:00 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor-Mersin
18:00 Galatasaray-Trabzonspor
Tyskland - 2. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 FSV Frankfurt-Braunschweig
13:00 Union Berlin-1860 München
Tyskland - 3. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Cottbus-Hansa Rostock
14:00 Holstein Kiel-Duisburg
14:00 Preußen Münster-Unterhaching
14:00 Regensburg-Bielefeld
14:00 RW Erfurt-St.Kickers
14:00 Sonnenhof Großaspach-Chemnitz