Match Center » Odds på dagens fodbold-kampe

Vi har samlet de mest relevante informationer for danske tippere her i vores odds matchcenter. Find odds på dagens kampe, samt spilforslag, startopstillinger, debat og statistik.


 
         
Danmark - Superligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Silkeborg-SønderjyskE (TV) 1-0
England - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Chelsea-Watford (TV) 4-2
FT Huddersfield-Manchester United (TV) 2-1
FT Manchester City-Burnley 3-0
FT Newcastle United-Crystal Palace 1-0
FT Stoke-Bournemouth 1-2
FT Swansea-Leicester 1-2
FT Southampton-West Bromwich Albion (TV) 1-0
Frankrig - Le Championnat Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Monaco-Caen (TV) 2-0
LIVE Amiens-Bordeaux (TV) (1-0)
LIVE Angers-Toulouse (TV) (0-1)
LIVE Metz-Dijon (TV) (1-2)
LIVE Nantes-Guingamp (TV) (1-0)
LIVE Rennes-Lille (TV) (1-0)
Italien - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Sampdoria-Crotone (TV) 5-0
LIVE SSC Napoli-Inter (TV) (0-0)
Spanien - Primera (Liga BBVA) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Levante-Getafe (TV) 1-1
FT Real Betis-Alaves (TV) 2-0
FT Valencia-Sevilla (TV) 4-0
LIVE Barcelona-Malaga (TV) (1-0)
Tyskland - 1. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Augsburg-Hannover 96 (TV) 1-2
FT Borussia Mönchengladbach-Bayer Leverkusen (TV) 1-5
FT Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund (TV) 2-2
FT RasenBallsport Leipzig-VfB Stuttgart (TV) 1-0
FT Hamburger SV-Bayern München (TV) 0-1
VM (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Kasakhstan-Bosnien-Hercegovina 0-2
VM U17 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Mali U17-Ghana U17 (TV) 2-1
FT USA U17-England U17 1-4
EM U17 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Grækenland U17-Gibraltar U17 6-0
FT Serbien U17-Norge U17 2-1
Australien - Hyundai A-League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Melbourne City FC-Wellington Phoenix 1-0
FT Sydney FC-Western Sydney Wanderers FC 2-2
Belgien - Jupiler League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Lokeren-Sporting Charleroi (TV) 1-1
LIVE Eupen-KV Mechelen (TV) (3-1)
LIVE St.Truiden-Oostende (TV) (0-0)
LIVE Kortrijk-Gent (TV) (0-0)
Belgien - 2. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Lierse-Cercle Brugge 3-2
LIVE Roeselare-Westerlo (0-0)
Bosnien-Herzegovina - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Celik Zenica-Borac Banja Luka 1-0
FT FK Krupa-Radnik Bijeljina 1-1
FT Vitez-FK Mladost Doboj Kakanj 2-2
FT Sloboda Tuzla-Siroki Brijeg 0-3
FT Zrinjski Mostar-FK Sarajevo 1-3
Brasilien - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Vasco da Gama-Coritiba (1-0)
Bulgarien - A Grupa Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Levski Sofia-PFC CSKA-Sofia 2-2
FT Lokomotiv Plovdiv-Cherno More Varna 0-3
Chile - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Deportes Iquique-Deportes Temuco 0-1
LIVE Huachipato-Universidad Catolica (0-1)
23:00 Audax Italiano-Colo Colo
Colombia - Copa Mustang Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
22:15 Envigado-Atletico Huila
Cypern - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Alki Oroklinis-Doxa Katokopia 0-5
FT Omonia Nicosia-AEL Limassol 1-0
FT Pafos FC-Nea Salamis 4-0
FT AEK Larnaca-APOEL Nicosia 3-1
FT Ethnikos Achnas-Anorthosis 1-2
Danmark - 2. division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT B 93-Frem 2-5
FT Greve-Middelfart G og BK 3-0
FT Marienlyst-Avarta 3-4
FT Aarhus Fremad-VSK Aarhus 2-0
FT FC Sydvest 05 Tønder-IF Lyseng 1-1
FT Jammerbugt FC-Odder IGF 3-2
FT Kolding IF-Dalum 1-2
FT Næsby-HIK 2-3
FT Skovshoved-Næstved 2-3
Danmark - Danmarksserien Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT B 1908-Vanløse 3-0
FT B 1913-B 1909 3-1
FT FC Skanderborg-Viby IF 2-1
FT GVI-KFUM Roskilde 2-0
FT Karlslunde IF-FA 2000 2-1
FT Stenløse BK-Holbæk 1-5
FT Tarup/Pårup-Oure FA 1-1
FT Vejgaard-AaB II 0-0
FT Viborg II-Holstebro 2-1
FT Fremad Valby-Avedøre 0-1
FT Hedensted-Randers Freja 1-1
FT Birkerød-FC Odsherred 1-1
FT Esbjerg fB II-Varde 1-0
FT Ledøje-Smørum Fodbold-Kastrup B. 2-2
FT Taastrup FC-Slagelse 0-3
FT AB Tårnby-Virum-Sorgenfri 2-1
FT VSK Aarhus II-FC Sønderborg 2-1
England - Championship Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Aston Villa-Fulham 2-1
FT Barnsley-Hull 0-1
FT Bolton-Queens P.R. 1-1
FT Brentford-Sunderland 3-3
FT Bristol City-Leeds 0-3
FT Derby-Sheffield W. 2-0
FT Middlesbrough-Cardiff 0-1
FT Nottingham F.-Burton 2-0
FT Sheffield U.-Reading 2-1
FT Wolverhampton-Preston (TV) 3-2
FT Millwall-Birmingham (TV) 2-0
England - League 1 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT AFC Wimbledon-Plymouth 0-1
FT Blackburn-Portsmouth 3-0
FT Blackpool-Wigan 1-3
FT Bradford-Charlton 0-1
FT Doncaster-Walsall 0-3
FT Gillingham-Northampton 1-2
FT Milton Keynes Dons-Oldham 4-4
FT Oxford-Rotherham 3-3
FT Rochdale-Bristol Rovers 1-0
FT Scunthorpe-Peterborough 2-1
FT Shrewsbury-Fleetwood 1-0
FT Southend-Bury 1-0
England - League 2 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Barnet-Yeovil 1-1
FT Cambridge U-Chesterfield 2-1
FT Carlisle-Notts Co. 1-1
FT Cheltenham-Lincoln City 1-0
FT Coventry-Colchester 0-0
FT Crawley-Luton 0-0
FT Crewe-Accrington 0-2
FT Exeter-Port Vale 0-1
FT Morecambe-Grimsby 0-0
FT Newport-Mansfield 1-1
FT Stevenage-Forest Green 1-2
FT Swindon-Wycombe 1-0
England - Blue Square Premier Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
Afbr. AFC Fylde-Maidstone -
FT Aldershot-Tranmere 2-1
FT Bromley-Woking 2-0
FT Chester-Boreham Wood 1-2
FT Dag and Red-Wrexham 0-1
FT Dover-Maidenhead United 1-1
FT Eastleigh-Gateshead 3-2
FT Ebbsfleet United-Barrow 3-2
FT Halifax-Torquay 1-1
FT Guiseley-Solihull Moors 4-2
FT Hartlepool-Sutton United 1-1
FT Leyton Orient-Macclesfield 0-1
England - Reserves Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Manchester City U23-Derby U23 4-1
Estland - Meistriliiga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT JK Sillamae Kalev-FCI Tallinn 1-0
FT Nomme JK Kalju-Paide Linnameeskond 2-2
FT Levadia Tallinn-Tulevik Viljandi 6-0
Afl. Tammeka-Pärnu -  
FT Tammeka-Parnu JK Vaprus 2-1
Finland - Ykkonen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT AC Oulu-EIF 3-2
FT GrIFK Grankulla-Haka 2-1
FT Honka-TPS 1-1
FT IF Gnistan-FF Jaro 1-1
FT KPV-OPS 1-1
Frankrig - Ligue 2 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Lens-Reims 0-1
Frankrig - Cup Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Club Colonial Fort de France-Club Franciscain 1-0
FT FCO Firminy-Lyon la Duchere 0-1
FT AS Gemenosienne-SC Toulon 1-0
FT Avallon CO-Jura Sud 3-1
FT Plaintel-Stade Briochin 0-5
FT Albert Sport-Dunkerque 0-4
FT Mareuil SC-Cholet 0-2
FT Saint Marcel-AF Vire 1-2
FT Cavaillon ARC-Marseille Consolat 2-6
FT Sarreguemines FC-ASC Biesheim 0-2
17:30 AS Huningue-FCSR Haguenau
18:00 Annecy FC-Vaulx-en-Velin
18:00 Bayeux-US Granvillaise
18:00 Bron Grand Lyon-Rumilly Albanai
18:00 CA Pontarlier-UF Maconnais
18:00 Chamalieres-Espaly
18:00 Cluses Scionzier-St. Priest
18:00 Creteil-St Maur Lusitanos
18:00 Echirolles FC-Villefranche Beaujolais
18:00 Feurs-Aurillac Arpajon
18:00 Hyeres-Martigues
18:00 La Montagne-Concarneau
18:00 Mantes-Blanc Mesnil
18:00 Montauban-Pradines St Vincent
18:00 Mulhouse-Luneville
18:00 Pays Uzes-Fabregues
18:00 Red Star-Fleury Merogis U.S
18:00 Saint-Alban Aucamville-Tarbes
18:00 St. Georges-Avoine Chinon
18:00 Sud Ardeche-AS Chavanay
18:00 Tarentaise-Bords de Saone
18:00 Thaon-Prix-les-Mezieres
18:00 Tournefeuille-Luzenac
18:00 Trelissac-Bergerac Perigord
18:00 Voltigeurs de Chateaubriant-Les Herbiers
18:30 AGIIR Florival-Schiltigheim
18:30 AS Excelsior-St Pierroise JS
18:30 Balma-Fleurance
18:30 Cambrai-Grande Synthe
18:30 FC Still-Fegersheim CS
18:30 Pau-Stade Bordelais
19:00 Auch Football-US Colomiers
19:00 Aviron Bayonnais FC-Lege Cap Ferret
19:00 Beaune-ASM Belfort
19:00 CA St Savin St Germain-Langon FC
19:00 Des Cheminots St Germanois-Moulins Yzeure
19:00 FC Metzing-Raon L Etape
19:00 Furiani Agliani-SC Bastia
19:00 Geispolsheim-US Reipertswiller
19:00 Pouzauges Reaumur AC-Le Mans
19:00 Thouars Foot 79-Angouleme
19:00 USM-Feytiat
19:00 Vendee Fontenay Foot-US Change
19:30 Kembs Reunis-Hegenheim
19:30 Morteau Montlebon-Charitoise US
19:30 Toulouse Rodeo F.C-Rodez
20:00 Aixe Sur Vienne-Bressuire
20:00 Chatellerault-Limoges
20:00 Forbach-AS Illzach-Modenheim
20:00 Ruelle OFC-Merignac Arlac
20:00 Seyssinet Pariset-SA Thiers
20:00 Ygossais-Chauray
20:30 Romorantin-Ouest Tourangeau
Færøerne - Formuladeildin Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT ÍF Fuglafjørdur-07 Vestur 1-5
FT HB Torshavn-B36 Torshavn 1-1
FT KI Klaksvik-NSÍ Runavík 3-1
FT TB Tvøroyri-Skála 0-2
FT Vikingur-EB/Streymur 1-2
Grækenland - Super League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Levadiakos-PAS Giannina 1-1
FT AOK Kerkyra-Panetolikos 1-0
LIVE Lamia-Panathinaikos (1-1)
Holland - Æresdivisionen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Breda-PEC Zwolle (TV) 0-2
LIVE Excelsior-Sparta Rotterdam (1-0)
LIVE VVV-Venlo-ADO Den Haag (TV) (0-1)
LIVE FC Twente-Roda (TV) (1-0)
Hviderusland - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Naftan Novopolotsk-Dinamo Brest 0-4
FT Neman Grodno-Gomel 3-0
Irland - Eircom League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Sligo Rovers-Derry City (2-0)
Israel - Ligat-Al Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Bnei Yehuda Tel Aviv-FC Ashdod 1-2
FT Hapoel Ironi Akko-Hapoel Raanana 0-2
FT Maccabi Netanya-Hapoel Ironi Kiryat Shmona 3-1
LIVE Maccabi Haifa-Beitar Jerusalem (0-2)
Italien - Serie B Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Cesena-Foggia 3-3
FT Palermo-Novara 0-2
FT Parma Calcio 1913-Entella 3-1
FT Pescara-Avellino 2-1
FT Pro Vercelli-Carpi 0-0
FT Salernitana-Frosinone 1-1
FT Spezia-Perugia 4-2
FT Ternana-Ascoli Picchio FC 1898 1-1
FT Venezia-Empoli 1-0
Japan - J. League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Cerezo Osaka-Ventforet Kofu 2-0
FT Omiya Ardija-Kashiwa Reysol 1-1
FT Sanfrecce Hiroshima-Kawasaki Frontale 0-3
FT Vegalta Sendai-Shimizu S-Pulse 0-0
FT Vissel Kobe-Sagan Tosu 1-2
FT Jubilo Iwata-Albirex Niigata 2-2
FT FC Tokyo-Consadole Sapporo 1-2
FT Yokohama F.Marinos-Kashima Antlers 3-2
Kroatien - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Cibalia-Slaven 1-0
FT Hajduk Split-Dinamo Zagreb 2-2
Letland - Virsliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
Afl. SK Babite-FK Spartaks -  
Malta - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Senglea Athletic-Hamrun Spartans 1-3
FT Valletta-Tarxien Rainbows 6-0
Mexico - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Monarcas Morelia-Leon 0-0
FT Atlas-Tijuana 1-0
Montenegro - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT FK Iskra-Sutjeska 0-1
FT Grbalj Radanovici-Decic Tuzi 1-1
FT Petrovac-Rudar Pljevlja 0-0
FT Zeta-Kom 4-2
Nordirland - Premier Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Ballinamallard United-Carrick Rangers 2-0
FT Cliftonville-Coleraine 1-2
FT Glenavon-Ballymena United 4-0
FT Dungannon Swifts-Glentoran 0-2
Norge - Tippeligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Aalesund-Kristiansund BK 1-1
Norge - OBOS Ligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Arendal Fotball-Start 0-2
Paraguay - Division Profesional Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
23:00 Libertad-Cerro Porteno
Polen - Ekstraklasa Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Sandecja Nowy Sacz-Cracovia 1-1
FT Pogon Szczecin-Termalica Nieciecza (TV) 2-3
LIVE Lechia Gdansk-Lech Poznan (TV) (2-1)
Portugal - Portuguese Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Feirense-Rio Ave (TV) 1-0
FT Vitoria de Setubal-Maritimo (TV) 3-1
21:30 FC Porto-Pacos de Ferreira (TV)
Rumænien - Liga I Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Juventus Bucuresti-Sepsi OSK 2-1
LIVE FC Viitorul Constanta-CFR Cluj (1-0)
Rusland - Vischaya Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT SKA-Khabarovsk-FC Ufa (TV) 2-2
FT Tosno-FC Rostov (TV) 1-1
FT Rubin Kazan-Dynamo Moskva (TV) 0-0
FT Spartak Moskva-Amkar (TV) 0-0
Schweiz - Super League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Basel-Thun 2-1
FT FC Zürich-Grasshopper 0-4
Serbien - Super Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT FK Spartak Subotica-Cukaricki 0-0
FT Macva Sabac-Borac Cacak 1-0
FT Javor-FK Radnik Surdulica 1-0
FT Napredak-FK Zemun 2-1
FT Vozdovac-Rad Beograd 3-0
Skotland - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Hearts-St.Johnstone 1-0
FT Partick Thistle-Dundee FC 2-1
FT Ross County-Hamilton Academical 2-1
Skotland - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Brechin-Queen of South 0-1
FT Dundee United-Inverness 0-2
FT Dunfermline-Livingston 3-1
FT Falkirk-St. Mirren 0-0
FT Greenock Morton-Dumbarton 1-1
Skotland - 2. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Albion Rovers-Queen\'s Park 0-1
FT Alloa Athletic-East Fife 4-1
FT Arbroath-Airdrieonians 7-1
FT Forfar-Ayr 0-5
Afbr. Stranraer-Raith Rovers -
Skotland - 3. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Berwick-Montrose 0-1
FT Clyde-Peterhead 1-4
FT Cowdenbeath-Stirling Albion 0-3
FT Edinburgh City-Annan Athletic 0-1
FT Elgin-Stenhousemuir 2-0
Skotland - League Cup Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Hibernian-Celtic 2-4
Slovakiet - Corgon Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT DAC 1904 Dunajska Streda-Trencin 1-2
FT FK Senica-Ruzomberok 0-3
FT Spartak Trnava-Zeleziarne Podbrezova 2-0
FT Zemplin Michalovce-Nitra 0-0
FT Zlate Moravce-Slovan Bratislava 3-2
Slovenien - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT NK Celje-Aluminij 1-2
FT Gorica-Domzale 1-3
LIVE Maribor-Ankaran Hrvatini (1-0)
Spanien - Segunda (Liga Adelante) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Huesca-Cadiz 1-0
FT Numancia-Granada 1-3
LIVE Lorca FC-Tenerife (2-1)
LIVE Sevilla Atletico-Zaragoza (1-1)
Sverige - Allsvenskan Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT AFC Eskilstuna-Elfsborg (TV) 2-3
Sverige - Superettan Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT GAIS-Norrby 2-1
FT Gefle-IK Frej Täby 3-0
FT Degerfors-Helsingborg 1-1
FT Varbergs BoIS FC-Örgryte 0-0
Tjekkiet - Gambrinus League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Teplice-Karvina 1-0
FT Jablonec-Sparta Prag 0-3
Tyrkiet - Superlig Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Osmanlispor FK-Karabükspor 3-0
FT Akhisar Belediye Genclik Ve Spor-Genclerbirligi 3-3
FT Yeni Malatyaspor-Trabzonspor 1-0
Tyskland - 2. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Eintracht Braunschweig-Bochum 1-0
FT Holstein Kiel-Arminia Bielefeld 2-1
FT Union Berlin-Greuther Fürth 3-1
Tyskland - 3. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Magdeburg-Unterhaching 0-3
FT Paderborn-Aalen 3-0