Match Center » Fodbold » Kampe og odds

Få det fulde overblik over aktuelle sportsbegivenheder. Herunder kan du se højeste 1X2-odds og Over/under-odds på alle kampe. Brug navigationen til at vælge sportsgren og dato. Ud for hver kamp kan du se odds på kampen, om der er tips, startopstillinger, debat og/eller relaterede nyheder. Klik ind på den enkelte kamp for at se detaljer om holdenes form mv.


 
         
Danmark - Superligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Randers FC-OB (TV)
17:00 Hobro-FC København (TV)
19:00 Esbjerg fB-Brøndby IF (TV)
England - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:30 Burnley-Everton (TV)
14:30 Tottenham-Newcastle United (TV)
17:00 Manchester United-Chelsea (TV)
Frankrig - Le Championnat Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Rennes-Lille (TV)
17:00 Guingamp-Nice (TV)
17:00 Saint Etienne-Metz (TV)
21:00 Lyon-Marseille (TV)
Italien - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 Chievo-Genoa (TV)
15:00 Juventus-Palermo (TV)
15:00 Udinese-Atalanta (TV)
18:00 Cesena-Inter (TV)
18:00 Lazio-Torino (TV)
18:00 SSC Napoli-Verona (TV)
20:45 AC Milan-Fiorentina (TV)
Spanien - Primera (Liga BBVA) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
12:00 Malaga-Rayo Vallecano (TV)
17:00 Espanyol-Deportivo La Coruna (TV)
19:00 Sevilla-Villarreal (TV)
21:00 Getafe-Atletico Madrid (TV)
Tyskland - 1. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:30 Wolfsburg-Mainz 05 (TV)
17:30 Borussia Mönchengladbach-Bayern München (TV)
EM U17 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
11:00 Polen U17-Estland U17
11:00 Slovakiet U17-Litauen U17
13:00 Georgien U17-Liechtenstein U17
13:30 Ungarn U17-Kroatien U17
13:30 Israel U17-Kazakhstan U17
14:00 Luxembourg U17-Spanien U17
Argentina - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Olimpo-Racing Club 1-1
19:00 Estudiantes-Quilmes
19:00 Lanus-San Lorenzo
22:15 Boca Juniors-Defensa y Justicia
Australien - Hyundai A-League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Wellington Phoenix-Newcastle Jets (1-0)
07:00 Adelaide United-Perth Glory
Belgien - Jupiler League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:30 Club Brugge-Gent (TV)
18:00 Anderlecht-Standard Liege (TV)
20:00 Mouscron-Peruwelz-Lokeren (TV)
Belgien - 2. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 KV.Woluwe-Zaventem-WS Bruxelles
15:00 Roeselare-Antwerpen
Bolivia - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Bolivar-Nacional Potosi 3-3
20:00 Real Potosi-Sport Boys Warnes
20:00 Universitario de Pando-Oriente Petrolero
21:00 Jorge Wilstermann-Universitario
22:00 The Strongest-San Jose
Bosnien-Herzegovina - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:30 FK Mladost Velika Obarska-Zeljeznicar
17:00 Borac Banja Luka-Sloboda Tuzla
Brasilien - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Botafogo RJ-Flamengo 2-1
FT Internacional-Bahia 2-0
Chile - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT O\'Higgins-Huachipato 3-0
19:30 U.La Calera-Colo Colo
20:00 Antofagasta-Barnechea
20:00 Cobreloa-Deportes Iquique
22:00 Univ. de Chile-Palestino
Colombia - Copa Mustang Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Autonoma-Santa Fe 1-0
FT Atletico Nacional-Aguilas Doradas 2-0
FT Millonarios-A. Petrolera 2-0
21:15 Deportivo Pasto-Atletico Junior
23:30 Envigado-Independiente Medellin
23:30 Once Caldas-Atletico Huila
Cypern - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:00 Ermis Aradippou-Ayia Napa
18:00 Anorthosis-Othellos Athienou
18:00 APOEL Nicosia-Nea Salamis
Danmark - NordicBet Ligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 Fredericia-Vejle Boldklub
Danmark - 2. division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Fremad Amager-B 93
13:00 Kolding B-Svendborg
13:00 Svebølle-B 1908
13:00 Thisted-Varde
13:30 Holbæk-Avarta
13:30 Ringkøbing-Middelfart G og BK
14:00 Næstved-Kolding IF
15:00 Nykøbing FC-Avedøre
Danmark - Danmarksserien Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Kalundborg-B 1909
14:00 Marstal/Rise-Næsby 2
Danmark - 3F Ligaen (K) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 OB-Brøndby
Ecuador - Serie A Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:30 Dep. Quito-Emelec
17:30 LDU de Quito-Mushuc Runa
19:30 Dep. Cuenca-Independiente del Valle
19:30 Olmedo-Manta
22:45 Barcelona SC-El Nacional
England - FA Cup Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 Worcester-Greenwich Borough
England - League 2 Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Morecambe-Exeter
England - Reserves Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Fulham U21-Liverpool U21
Finland - Veikkausliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 HJK-RoPS
Frankrig - Cup Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 AS Girancourt-Uckange
14:00 AS Morhange-Verdun Belleville
14:00 CS Blenod-ES Villerupt
14:00 Grand Couronne-Forbach
14:00 La Chapelle Saint Luc-Esperance St. Dizier
14:00 Pagny sur Moselle-Luneville
14:00 Reims Sainte-Anne-Eclaron Valcourt
14:00 Sainte Savine Riviere de Corps-Charleville
14:00 St Mihiel-SG Marienau
14:00 Triangle d\'Or-Clemenceau Besancon
14:30 AC St Romain de Colbosc-Gonfreville
14:30 AS St Apollinaire-Louhans Cuiseaux
14:30 AS Sundhoffen-Sarre-Union
14:30 Aulnay CSL-Red Star
14:30 Avallon CO-Nevers Football
14:30 Blois-Vineuil SP
14:30 Bobigny-US Ivry
14:30 Bonchamp-La Suze
14:30 Borgo FC-CA Bastia
14:30 CA Pont Audemer-US Lillebonnaise
14:30 Chambotte FC-Monts Or Azergues
14:30 Chatou-Champigny F.C. 94
14:30 CMS Oissel-US Gasny
14:30 Conflans-Noisy le Sec
14:30 Cote Bleue-Istres
14:30 CS Amiens Montieres-RC Clermontois
14:30 Deville Maromme-Quevilly
14:30 Dijon USC-FC Chalon
14:30 ES Cheminots Longueau-Laon
14:30 ES de Caudry-Calais
14:30 ES Labeuvriere-Dunkerque
14:30 ES Paulhan Pezenas-AS Beziers
14:30 ES Vallieres-Andrezieux
14:30 Esman-Stade Bordelais
14:30 FC Salaise-Echirolles FC
14:30 FC Saverne-AS Illzach-Modenheim
14:30 Lille Sud-Tourcoing US
14:30 L\'Eclair Neufchatel-Croix
14:30 Marck-St Amand FC
14:30 Meaux Academy Cs-Antony Sports
14:30 Neuvilloise 96-St Bethunois
14:30 Orthez-FC des Graves
14:30 Orvault Sports-Vertou
14:30 Pont Ste Maxence-Amiens AC
14:30 RC Ancenis 44-Vendee Fontenay Foot
14:30 Rive de Gier AC-Rhone Vallee FC
14:30 Saint Berthevin-St Mayenne FC
14:30 Saint-Andre-des-Eaux-JSC Bellevue Nantes
14:30 SC Bocognano-EF Bastia
14:30 SC Hazebrouck-Noeux-les-Mines
14:30 Seltz FC-FC Obermodern
Afl. SS Zillisheim-AS Menora -  
14:30 SS Zillisheim-SC Dinsheim
14:30 St Jean Beaulieu-Frejus Saint Raphael
14:30 St Medard EJ-US Lormont
14:30 Steinseltz-Saint Louis Neuweg
14:30 Sud Lyonnais F2013-Grenoble
14:30 US Choisy au Bac-Ailly-sur-Somme
14:30 US Portugaise Roubaix Tourcoing-Arras
14:30 US Saint Andre-Loon Plage
14:30 US St Pol sur Ternoise-Boulogne
14:30 US Thouareenne-Voltigeurs de Chateaubriant
14:30 US Vimy-Cambrai
14:30 USM Saran-Avoine Chinon
14:30 Val Durance-US Marseille Endoume Catalans
14:30 Vierzon Foot 18-ES du Moulon Bourges
14:30 Villebois Haute Boheme-Brive
14:30 Yerres-Crosne-Saint Ouen I Aumone
15:00 AS Brecey-SC Herouvillais
15:00 AS Chantepie-Guichen
15:00 CA Poussan-Avenir Foot Lozere
15:00 Chartres De Bretagne-Pontivy
15:00 Elven-St Pontivyen
15:00 ES Uzes Pont du Gard-Ales
15:00 Frontignan AC-Agde
15:00 La Gacilly-Plabennec
15:00 Petit-Bard Montpellier-St Clement Montferrier
15:00 Plobannalec AS-COBSP St Brieuc
15:00 Plouvorn-Pluvigner
15:00 Quimperle-AGL Drapeau Fougeres
15:00 Saint Brieuc Ginglin-Quimper Kerfeunteun
15:00 Toulouse Rodeo F.C-US Colomiers
15:00 US Larmor Plage-Dinan-Lehon
15:30 Haguenau-Mulhouse
17:00 St. Omer-FC Dunkerque Malo Plage
Grækenland - Super League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 OFI Kreta-Asteras Tripolis
16:15 AOK Kerkyra-Platanias
16:15 Panaitolikos-Panthrakikos Komotini
16:15 PAOK Thessaloniki FC-Veria FC
18:30 Olympiakos-Panathinaikos
Holland - Æresdivisionen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
12:30 Cambuur-Feyenoord (TV)
14:30 FC Utrecht-PSV Eindhoven (TV)
14:30 PEC Zwolle-SC Heerenveen (TV)
16:45 Excelsior-FC Twente (TV)
Holland - Jupiler League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:30 Nijmegen-FC Oss
14:30 Roda-Sparta Rotterdam
Hviderusland - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
12:00 Dnepr Mogilev-Neman Grodno
14:00 Gomel-Naftan Novopolotsk
Israel - Ligat-Al Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
19:15 Hapoel Ironi Akko-Maccabi Tel Aviv
Japan - J. League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
LIVE Vegalta Sendai-Kashiwa Reysol (0-0)
08:00 Sagan Tosu-Albirex Niigata
08:00 Vissel Kobe-Omiya Ardija
11:00 Gamba Osaka-FC Tokyo
11:00 Kashima Antlers-Urawa Red Diamonds
11:00 Shimizu S-Pulse-Sanfrecce Hiroshima
11:00 Tokushima Vortis-Nagoya Grampus Eight
11:00 Ventforet Kofu-Kawasaki Frontale
11:00 Yokohama F.Marinos-Cerezo Osaka
Kroatien - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 Dinamo Zagreb-Osijek
19:00 Rijeka-RNK Split
Letland - Virsliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 FC Daugava-BFC Daugava
13:00 FK Spartaks-FK Daugava Riga
Litauen - A Lyga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
11:00 Klaipedos Granitas-Dainava Alytus
17:00 Banga Gargzdai-Kruoja Pakruojis
Makedonien - Prva Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:30 Fk Metalurg Skopje-Pelister
13:30 FK Turnovo-Shkendija 79
13:30 FK Vardar Skopje-FK Bregalnica Stip
13:30 Teteks-Rabotnicki
Malta - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 Valletta-Naxxar Lions FC
17:15 Sliema W.-Balzan Youths FC
Mexico - Primera Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Cruz Azul-Morelia 3-1
FT Veracruz-Jaguares 1-2
FT Monterrey-Tigres 2-2
FT Pachuca-Leones Negros U. de G. 0-0
FT Atlas-Puebla 2-1
19:00 Toluca-Leon
Montenegro - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Rudar P.-Sutjeska
Norge - Tippeligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:30 Rosenborg-Sandnes
15:30 Sarpsborg 08-Stabæk
18:00 Lillestrøm-Start
18:00 Sogndal-Molde
18:00 Viking-Aalesund
20:00 Bodø/Glimt-Brann
Norge - Adeccoligaen Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Alta-Ull Kisa
13:00 Bryne-Mjøndalen
13:00 Bærum-Hamarkameratene
13:00 Kristiansund BK-Hødd
13:00 Nest Sotra-Ranheim
13:00 Sandefjord-Hønefoss
13:00 Strømmen-Tromsdalen
13:00 Tromsø-Fredrikstad
Paraguay - Division Profesional Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT Nacional-Olimpia 0-2
21:30 Cerro Porteno-Rubio Nu
21:30 Luqueno-3 de Febrero
23:40 Libertad-Deportivo Capiata
Polen - Ekstraklasa Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:30 Lech Poznan-Gornik Leczna (TV)
18:00 Zawisza Bydgoszcz-Legia Warszawa (TV)
Portugal - Portuguese Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:00 Estoril-Belenenses (TV)
17:00 Nacional-Academica
19:00 Sporting CP-Maritimo (TV)
21:15 Braga-Benfica (TV)
Rumænien - Liga I Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:30 Concordia Chiajna-CFR Cluj
16:30 Dinamo Bukarest-Pandurii
19:00 Tirgu Mures-Steaua Bukarest
Rusland - Vischaya Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
11:30 FC Ufa-CSKA Moskva (TV)
11:30 Spartak Moskva-Lok. Moskva (TV)
17:00 Zenit Petersborg-Mordovya (TV)
Schweiz - Super League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:00 FC Vaduz-Grasshoppers
16:00 FC Zürich-St.Gallen
Serbien - Super Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
17:00 Jagodina-Partizan Beograd
Skotland - Premier League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Celtic-Kilmarnock
Skotland - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:15 Hibernian-Hearts
Slovakiet - Corgon Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
19:00 Ruzomberok-Slovan Bratislava
Slovenien - 1. Division Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 NK Krka-Rudar Velenje
Spanien - Segunda (Liga Adelante) Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
12:00 Albacete-Valladolid
17:00 Girona-Mirandes
17:00 Lugo-Llagostera
17:00 Sporting Gijon-Osasuna
18:15 Alcorcon-Zaragoza
19:00 Tenerife-Barcelona B
21:00 Numancia-Leganes
Sverige - Allsvenskan Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:00 AIK-Åtvidaberg
15:00 IFK Norrköping-Örebro
17:30 Elfsborg-Djurgården
17:30 Halmstads BK-Falkenbergs FF
Sverige - Superettan Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:00 Gais-Hammarby
17:00 Varbergs BoIS FC-IFK Värnamo
Tjekkiet - Gambrinus League Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
15:45 Sparta Prag-M Boleslav
Tyrkiet - Superlig Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
12:30 Mersin-Eskisehirspor
15:00 Trabzonspor-Gaziantepspor
18:00 Istanbul Basaksehir-Galatasaray
Tyskland - 2. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
13:30 1860 München-Braunschweig
13:30 Ingolstadt-FC Heidenheim
13:30 Sandhausen-Aue
Tyskland - 3. Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
14:00 Borussia Dortmund II-Hansa Rostock
14:00 Mainz 05 II-Regensburg
Ungarn - Soproni Liga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:30 Debrecen-Ferencvaros
18:30 Haladas-Györi ETO
USA - Major League Soccer Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
FT New England Rev.-Toronto FC (TV) 1-0
FT FC Dallas-Portland Timbers (TV) 0-2
FT Vancouver Whitecaps-Colorado Rapids (TV) 1-0
21:00 Columbus Crew-Philadelphia Union (TV)
21:30 CD Chivas USA-San Jose Earthquakes (TV)
Østrig - T-Mobile Bundesliga Gå til Statistik-sektionen og se statistik for denne turnering
16:30 SV Grödig-Salzburg

NAVIGATION

DAGENS KAMPE


NYHEDER

IKON-FORKLARINGER

Der er eksperttip til kampen
Der er eksperttip på vej
Der er brugertip til kampen
Forventet startopstilling
Bekræftet startopstilling
Der er forumdebat om kampen
Der er nyheder om hold/udøvere
17 Antal bookmakere med odds

STARTOPSTILLINGER

Senest opdaterede startopstillinger (forventede og bekræftede) fra vores Match Center:
Lyon-Marseille
25/10
Sivasspor-Rizespor
25/10
Saint Etienne-Metz
25/10
Guingamp-Nice
25/10
Rennes-Lille
25/10
Match Center, oversigt

SPORT I TV

Søndag den 26. oktober 2014
12:00 Malaga-Rayo Vallecano
14:00 Randers FC-OB
14:30 Tottenham-Newcastle United
14:30 Atlanta Falcons-Detroit Lions
14:30 Burnley-Everton
Se flere kampe i TV-guiden